Thyroid hormone dependent regulation of adult hypothalamic neurogenesis mediated metabolic control  Page description

Help  Print 
Back »

 

Details of project

 
Identifier
109415
Type K
Principal investigator Gereben, Balázs
Title in Hungarian A felnőtt hipotalamikus neurogenezis anyagcsere hatásainak pajzsmirigyhormon függő szabályozása
Title in English Thyroid hormone dependent regulation of adult hypothalamic neurogenesis mediated metabolic control
Keywords in Hungarian anyagcsere, pajzsmirigyhormon, hipotalamusz, neurogenezis
Keywords in English metabolism, thyroid hormone, hypothalamus, neurogenesis
Discipline
Endocrinology (Council of Medical and Biological Sciences)100 %
Panel Physiology, Pathophysiology, Pharmacology and Endocrinology
Department or equivalent Laboratory of Molecular Cell Metabolism (Institute of Experimental Medicine)
Participants Egri, Péter
Mohácsik, Petra
Papp, Zsuzsanna
Sinkó, Richárd
Starting date 2014-02-01
Closing date 2019-01-31
Funding (in million HUF) 43.726
FTE (full time equivalent) 9.07
state closed project
Summary in Hungarian
A kutatás összefoglalója, célkitűzései szakemberek számára
Itt írja le a kutatás fő célkitűzéseit a témában jártas szakember számára.

Jelen pályázat fel kívánja tárni a pajzsmirigyhormonok szerepét a felnőtt hipotalamikus neurogenezis (FHN) szabályozásában. E folyamatot speciális glia sejtek, ún. taniciták inditják be a felnőtt agy legkésőbb felfedezett és legkevésbé feltárt neurogenezisre képes régiójában. Különösen figyelemre méltó, hogy az FHN képes befolyásolni az anyagcserét és testsúlyt, továbbá a magas zsírtartalmú táplálék növeli az FHN aktivitását. Emiatt e jelenséget az anyagcsere új típusú központi szabályozóelemének tekintik. A jelenséget szabályozó folyamatok azonban jelenleg feltáratlanok.
A pajzsmirigyhormonok a sejtosztódás és az anyagcsere jól dokumentáltan kulcsfontosságú szabályozói. Korábbi munkáink a pajzsmirigyhormon aktiváció és inaktiváció térben nagymértékben organizált és kifinomultan szabályozott rendszerét tárták fel a mediobazális hipotalamuszban és az eminencia mediánában. Előzetes adataink alapján felételezzük, hogy a tanicitákban a kettes-típusú dejodáz (D2) enzim által végzett pajzsmirigyhormon aktiváció, a hipotalamusz fő T3 előállító tényezőjeként, kulcsszerepet játszhat az FHN szabályozásában és metabolikus következményeinek létrejöttében.
Vizsgálni kívánjuk, hogy a proliferációt támogató „sonic hedgehog” morfogén, ill. a sejt-ciklus szabályozó Musashi fehérje szabályozzák-e a taniciták T3 előállító képességét továbbá a tanicita-irányította neurogenezist. A tervezett vizsgálatok korszerű, indukálható sejt-típus specifikus transzgén technológiát, Adeno Asszociált Vírus támogatott gén bevitelt, ex vivo és in vitro sejt- és molekuláris biológiai megközelítéseket kíván alkalmazni az FHN és a testsúlyszabályozás hátterében álló tényezők megismerése érdekében.

Mi a kutatás alapkérdése?
Ebben a részben írja le röviden, hogy mi a kutatás segítségével megválaszolni kívánt probléma, mi a kutatás kiinduló hipotézise, milyen kérdéseket válaszolnak meg a kísérletek.

A felnőtt hipotalamikus neurogenezis (FHN) hátterében álló jelétviteli útvonalak feltáratlanok. Előzetes adataink alapján feltételezzük, hogy a sejtosztódásra és anyagcserére nagy hatással lévő pajzsmirigyhormonok a testsúlyszabályozás új útjaként befolyásolják az FHN-t. Cre-LoxP alapuló sejt-típus specifikus indukálható transzgén egereket hozunk létre már rendelkezésünkre álló vonalak keresztezésével. Ezáltal a D2 enzimet, a hipotalamikus pajzsmirigyhormon aktiváció kulcstényezőjét kiütjük tanicitákból és egyidejűleg egy tdTomato riporter aktivációjákunk, ami a tanicita-eredetű újonnan születő neuronok felnőtt eminencia mediánában történő nyomonkövetésére nyújt lehetőséget. A D2 tanicita-specifikus kiütése nagy zsírtartalmú ill. kontroll tápon tartott egerekből lehetővé teszi, hogy a hipotalamikus T3 képződésnek az eminencia mediánában képződőtt neuronokra ill. ezek testsúly szabályozó szerepére gyakorolt hatását vizsgáljuk. Floxolt Adeno Asszociált Vírus segítségével specifikusan tanicitákban fogjuk túlexpresszálni a Gli2-t, a D2-t szabályozó “sonic hedgehog” morfogén effektorát. Ettől annak tisztázását várjuk, hogy a “sonic hedgehog”-WSB-D2 útvonal működőképes-e a hipotalamuszban és befolyásolja-e a neurogenezist az felnőtt eminencia mediánában. A Musashi egy D2-t szupresszáló, tanicitákban is expresszálódó, sejt-ciklus szabályozó RNS kötő fehérje. Vizsgálni fogjuk HEK293 sejtekben, hogy hogyan lép interakcióba a Musashi a D2 mRNS-el. GeneGun támogatott géntranszferrel GFP-hez kötött D2 ’3UTR mutánsokat juttatunk hipotalamusz szeletekbe hogy tanulmányozzuk, hogyan jut el a D2 mRNS a tanicita nyúlványokban található Musashi-hoz.

Mi a kutatás jelentősége?
Röviden írja le, milyen új perspektívát nyitnak az alapkutatásban az elért eredmények, milyen társadalmi hasznosíthatóságnak teremtik meg a tudományos alapját. Mutassa be, hogy a megpályázott kutatási területen lévő hazai és a nemzetközi versenytársaihoz képest melyek az egyediségei és erősségei a pályázatának!

Az elhízás Európa és Észak Amerika egyik alapvető közegészségügyi problémájává vált. Magyarországon a népesség 20% tekinthető elhízottnak és további 42% túlsúlyosnak. Az USA 31%-a, több mint 60 millió ember elhízott. Az elhízás igen súlyos és költségesen gyógyítható egészségügyi megbetegedések, pl. a kettes-típusú diabétesz, depresszió és kardiovaszkuláris tünetek előfordulásának kockázatát is jelentősen megnöveli. Az elhízás rendkívül súlyos közegészségügyi és gazdasági következményei ellenére a leküzdésére alkalmas megfelelő terápia jelenleg nem áll rendelkezésre. A felnőtt hipotalamikus neurogenezis (FHN) az anyagcsere kutatás számára ígéretes célpont, mivel kimutatták hogy az FHN érzékeny a táplálékbevitelre és befolyást gyakorol a testsúlyszabályozásra. Az e folyamatot szabályozó jelátviteli útvonalak ismeretlenek, így nagy jelentőségű a háttérben meghúzódó celluláris és molekuláris tényezők vizsgálata. A FHN által befolyásolt testsúly kontrollra hatással lévő alapfolyamatok részletes feltárása potenciális célpontokat szolgáltathat a testsúly elhízottakban történő csökkentéshez. Másrészt a hipotalamikus őssejtek mediobazális hipotalamuszban történő működésének és az eminencia mediánában zajló progenitor differentációnak a mélyebb megismerése jelentősen hozzájárulhat a glia-függő neurogenezis koncepcióhoz, ami hatással lehet az agy neurogén zónáinak működéséről alkotott képünkre.

A kutatás összefoglalója, célkitűzései laikusok számára
Ebben a fejezetben írja le a kutatás fő célkitűzéseit alapműveltséggel rendelkező laikusok számára. Ez az összefoglaló a döntéshozók, a média, illetve az érdeklődők tájékoztatása szempontjából különösen fontos az NKFI Hivatal számára.

Az elhízás Európa és Észak Amerika egyik alapvető közegészségügyi problémájává vált. Az elhízás rendkívül súlyos közegészségügyi és gazdasági következményei ellenére a leküzdésére alkalmas megfelelő terápia jelenleg nem áll rendelkezésre. A régi elmélet szerint a felnőtt agy idegsejtjei nem pótolhatóak, azonban ezt a nézetet felülírták azon eredmények, melyek szerint a felnőtt agy néhány régiója képes idegsejtek előállítására. Ezen területek legújabb felfedezettje a hipotalamusz, egy olyan agyrégió, ami az anyagcsere szabályozásban betöltött jelentős szerepéről volt korábban ismert. Az is kiderült, hogy a hipotalamuszban lejátszódó idegsejt képződés fontos szerepet játszik a testsúlyszabályozásában. Azonban az azért felelős folyamatok még nem ismertek. A pajzsmirigyhormonok a sejtosztódás és az anyagcsere kulcsfontosságú szabályozói és e hormonok intenzíven aktiválódnak a hipotalamuszban. Vizsgálni kívánjuk, hogy a hipotalamikus pajzsmirigyhormon szabályozás hatással van-e a felnőtt hipotalamuszban zajló idegsejt képződésre és annak a testsúlyszabályozásban betöltött szerepére. Célunk e folyamatok sejtes és molekuláris összetevőinek jobb megértése. Adataink hozzájárulhatnak a testsúlyszabályozásról alkotott ismeretek bővítéséhez és az elhízás elleni küzdelemhez. Másrészt a tervezett vizsgálatok az idegi őssejtek működéséről is új adatokat kívánnak szolgáltatni.
Summary
Summary of the research and its aims for experts
Describe the major aims of the research for experts.

Present proposal aims to reveal the role of thyroid hormone in the regulation of adult hypothalamic neurogenesis. This phenomenon is driven by special glial cells called tanycytes and represents the latest discovered and less understood adult neurogenic niche. Strikingly, adult hypothalamic neurogenesis exerts significant impact on metabolism and body weight was shown to be upregulated by high fat diet. As a consequence, adult hypothalamic neurogenesis is considered as a novel central regulator of metabolism. However, its regulatory pathways remain to be clarified.
Thyroid hormone is a well-documented master regulator of cell proliferation and metabolism. Our previous studies revealed a spatially highly organized and sophistically regulated machinery activating and inactivating thyroid hormone in the mediobasal hypothalamus and median eminence. Based on our preliminary data we hypothesize that type 2 deiodinase (D2) mediated thyroid hormone activation in tanycytes, forming the major hypothalamic T3 generator center, is a key factor of regulating adult hypothalamic neurogenesis and its metabolic consequences.
The proposal aims to dissect whether the proliferation promoting sonic hedgehog morphogene and the cell-cycle regulator Musashi protein are regulating T3 generation in tanycytes and tanycytes-driven adult neurogenesis. The proposed studies are based on state of the art conditional transgenics and Adeno Associated Virus assisted in vivo gene transfer accompanied by ex vivo and in vitro cellular and molecular studies in order to reveal pathway involved in the modulation of adult hypothalamic neurogenesis and body weight control.

What is the major research question?
Describe here briefly the problem to be solved by the research, the starting hypothesis, and the questions addressed by the experiments.

The pathways regulating the diet sensitive adult hypothalamic neurogenesis are unknown. Based on our preliminary data we hypothesize that thyroid hormone, a master regulator of cell proliferation and metabolism regulates adult hypothalamic neurogenesis and this mechanism could represent a novel way of to control body weight. We will generate Cre-LoxP based inducible cell-type specific transgenic mice by crossing lines we already generated/obtained. This will allow both inducible tanycyte-specific deletion of type 2 deiodinase (D2), the crucial factor of hypothalamic thyroid hormone activation and at the same time activation of tdTomato reporter based fate-mapping of tanycyte generated newborn neurons in the adult median eminence. Tanycyte-specific ablation of D2 activity in mice on high fat and control diet will assess how hypothalamic T3 generation impacts basal and diet induced neurogenesis and its consequences on body weight regulation. We will overexpress Gli2, an effector of the D2 regulating morphogene sonic hedgehog, specifically in tanycytes using hypothalamic injection of floxed Adeno Associated Virus. This will clarify whether the sonic hedgehog-WSB1-D2 pathway is functional in the hypothalamus and impacts tanycyte-driven neurogenesis in the adult median eminence. We will also study in cultures of HEK293 cells how Musashi, a D2 suppressing tanycyte-expressed RNA binding cell-cycle regulator interacts with D2 mRNA. We will apply GeneGun assisted gene delivery of GFP coupled D2 mRNA mutants to hypothalamic slices to reveal D2 mRNA trafficking in tanycyte processes required to reach Musashi.

What is the significance of the research?
Describe the new perspectives opened by the results achieved, including the scientific basics of potential societal applications. Please describe the unique strengths of your proposal in comparison to your domestic and international competitors in the given field.

Obesity became a fundamental public health problem in Europe and North America. In Hungary, ~20% of the population is considered to be obese while an additional 42% is overweight. In the USA, 31%, more than 60 million people are obese. Obesity is accompanied with increased risk for the occurrence of other devastating and costly curable diseases e.g. type 2 diabetes, depression and cardiovascular symptoms. Despite the growing burden of high impact of obesity on public health and economy, reasonable medical therapy is currently unavailable. Adult hypothalamic neurogenesis represents a promising target for metabolic research due to its recently revealed sensitivity to diet and its impact on body weight control. The underlying mechanisms are unknown therefore studies that aim to reveal the cellular and molecular pathways governing this process are of great significance. A detailed dissection of basic mechanism regulating hypothalamic neurogenesis mediated weight control could provide potential targets for the modulation of body weight in obesity. On the other hand, studies on hypothalamic stem cell behavior in the mediobasal hypothalamus and progenitor differentiation in the median eminence could significantly contribute to the concept of glia-assisted neurogenesis with potential impact on our view on the function of neurogenic niches in the brain.

Summary and aims of the research for the public
Describe here the major aims of the research for an audience with average background information. This summary is especially important for NRDI Office in order to inform decision-makers, media, and others.

Obesity became a fundamental public health problem in Europe and North America and despite of its growing and devastating nature reasonable medical therapy is currently unavailable. The long-held theory that neurons of the adult mammalian brain cannot be replaced has been challenged and a few brain regions was identified that are capable generate neurons in adults. The most recently discovered region of adult neurogenesis is located in the hypothalamus, a brain region well-known for its master role in the regulation of metabolism. It was shown that adult hypothalamic neurogenesis plays an important role in the regulation of body weight. However, the underlying regulatory mechanisms are unknown. Thyroid hormones are well-know regulators of cell proliferation and metabolism and these hormones are getting activated heavily in the hypothalamus. We will test whether hypothalamic thyroid hormone regulation impacts adult hypothalamic neurogenesis and its consequences on body weight control. We aim to identify cellular and molecular factors underlying this process. Our data could contribute to deepen our knowledge on body weight control in order to fight obesity. On the other hand the planned studies could provide novel data on the function of neuronal stem cells.





 

Final report

 
Results in Hungarian
A pajzsmirigyhormon (PH) az agy fejlődésének és működésének elengedhetetlen tényezője. Célunk a hipotalamikus PH jelátvitel új celluláris és molekuláris szabályozó tényezőinek feltárása volt a hipotalamusz-hipofízis-pajzsmirigy tengely (HHP) és a felnőtt hipotalamikus neurogenezis szabályozásának jobb megértése céljából. Tanulmányoztuk a PH aktiváló kettes típusú dejodáz (D2) ubikvitinációjának strukturális és molekuláris vonatkozásait és tisztáztuk a D2-Teb4(MARCH6) interakció topológiáját. FRET-el élő sejtekben bizonyítottuk, hogy a D2 globuláris domén és MARCH6 N-terminális RING doménje között fehérje-fehérje kapcsolat alakul ki. Emellett feltártuk, hogy hipotalamikus tanicitákban működik egy PACAP-cAMP-D2-T3 mechanizmus és bizonyítottuk annak TRH expressziót csökkentő hatását az egér paraventrikuláris magjában, a mechanizmus a hipotalamikus neurogenezisre is hatással lehet. Csirkében végzett vizsgálataink feltárták a HHP tengely „set point” kialakulásának időpontját és rámutattak a hipotalamikus D2 kritikus szerepére a TRH neuronok negatív „feedback” szabályozásának kialakulásában; a folyamat potenciális szabályozója az Nkx2.1. Tanulmányoztuk a felnőtt hipotalamikus neurogenezist Rax-Cre-ERT2 X tdTomato egérben és adataink alapján az arkuátusz mag - eminencia mediána újonnan képződött neuronjainak csak kis része tanicita eredetű. Létrehoztuk a PH indikátor (THAI) egérmodellt, ami lehetővé teszi a PMH jelátvitel szövet-specifikus mérését szövetmintákban és élő állatban.
Results in English
Thyroid hormone (TH) represents an indispensable factor for proper brain development and function. Our aim was to reveal novel cellular and molecular regulators of hypothalamic TH signalling in order to better understand the regulation of the hypothalamo-pituitary-thyroid (HPT) axis and adult hypothalamic neurogenesis. We studied structural and molecular aspects of the ubiquitination of the TH activating type 2 deiodinase (D2) enzyme and clarified the topology of the D2-Teb4(MARCH6) interaction by demonstrating direct protein-protein interaction between the D2 globular domain and the N-terminal RING-domain of MARCH6 by FRET in live cells. We also revealed the PACAP-cAMP-D2-T3 signalling pathway in hypothalamic tanycytes and proved its potency to downregulate TRH expression in the mouse paraventricular nucleus beyond its potential effect on hypothalamic neurogenesis. Our studies in chicken determined the period of HPT set point formation and demonstrated that hypothalamic D2 plays a crucial role in the onset of negative feedback in hypophysiotropic TRH neurons. We also identified NKx2.1 as a potential regulator of this process. We studied adult hypothalamic neurogenesis in Rax-Cre-ERT2 X tdTomato mice and found that only a minority of newborn neurones in the adult hypothalamic arcuate nucleus - median eminence regions are of tanycyte origin. We also generated the THAI transgenic mouse that allows the tissue specific measurement of TH action in tissue samples and live animals.
Full text https://www.otka-palyazat.hu/download.php?type=zarobeszamolo&projektid=109415
Decision
Yes





 

List of publications

 
Egri P, Gereben B.: Minimal requirements for ubiquitination mediated regulation of thyroid hormone activation, J Mol Endocrinol. 53(2):217-26, 2014
Kvarta-Pappa Zs, Fekete Cs, Tretter L, Gereben B: Thyroid hormone regulates mitochondrial activity in the hypothalamic median eminence, Magyar Idegtudományi Társaság 15. konferenciája, 2015
Gereben B: Neuro-glial functional coupling in deiodination mediated thyroid hormone signalling, Szimpózium előadás, 16th European Congress of Endocrinology, Abstract book, 2014
Gereben B: Thyroid hormone and hypothalamic functions, Szimpózium előadás, 38th Annual Meeting of the European Thyroid Association, 2014
Egri P, Gereben B.: Minimal requirements for ubiquitination mediated regulation of thyroid hormone activation, J Mol Endocrinol. 53(2):217-26, 2014
Gereben B: Central control of thyroid hormone availability, International Thyroid Congress Lake Buena Vista (FL) Szimpózium előadás 2015. 10.21., 2015
Gereben B: In vivo assessment of thyroid signaling, Szemináriumi előadás, CNRS UMR, Muséum d’Histoire Naturelle, Paris, France 2015.07.02., 2015
P Mohácsik, T Füzesi, M Doleschall, A Szilvásy Szabó, P Vancamp, É Hadadi, VM Darras, C Fekete, B Gereben: Increased thyroid hormone activation accompanies the formation of thyroid hormone dependent negative feedback in developing chicken hypothalamus, Endocrinology 157(3):1211–1221, 2016
Kollár A, Kvarta Papp Zs, Egri P , Gereben B: Different Types Of Luciferase Reporters Show Distinct Susceptibility To T3-Evoked Down-Regulation, Thyroid 26(1):179-82, 2015
Gereben B, McAninch EA, Riberio MO, Bianco AC: Scope and limitations of iodothyronine deioidnases in hypothyroidism, Nature Rev Endo 2015 Nov;11(11):642-52, 2015
Wittmann G, Mohácsik P, Balkhi MY, Gereben B, Lechan RM.: Endotoxin-induced inflammation down-regulates L-type amino acid transporter 1 (LAT1) expression at the blood-brain barrier of male rats and mice., Fluids Barriers CNS. 4;12:21 1-13, 2015
Wittmann G, Szabon J, Mohácsik P, Nouriel SS, Gereben B, Fekete C, Lechan RM: Parallel regulation of thyroid hormone transporters OATP1c1 and MCT8 during and after endotoxemia at the blood-brain barrier of male rodents., Endocrinology 156(4):1552-64, 2015
Egri P, Fekete C, Dénes Á, Reglődi D, Hashimoto H, Fülöp BD, Gereben B: Pituitary Adenylate Cyclase-Activating Polypeptide (PACAP) Regulates the Hypothalamo-Pituitary-Thyroid (HPT) Axis via Type 2 Deiodinase in Male Mice, Endocrinology 157(6):2356-66, 2016
Gereben B: Pajzsmirigyhormon háztartás hypothalamicus szabályozásának újabb vonatkozásai, Válogatott Fejezetek A Klinikai Endokrinológiából: Quo vadis glandula thyreoidea?, 2016
Gereben B: An inside job: molecular regulation of thyroid hormone action in translational perspective, From Medicine to Bionics - 3rd European PhD Conference PPKE-SE, 2016
Gereben B: A pajzsmirigyhornon háztartás sejt-típus specifikus szabályozása, Magyar Farmakológiai, Anatómus, Mikrocirkulációs és Élettani Társaság Közös Tudományos Konferenciája, 2016
Wittmann G, Farkas E, Szilvásy-Szabó A, Gereben B, Fekete C, Lechan RM: Variable proopiomelanocortin expression in tanycytes of the adult rat hypothalamus and pituitary stalk, J Comp Neurol. 15;525(3):411-441, 2017
Kollár A, Kvárta-Papp Z, Egri P, Gereben B.: Different Types of Luciferase Reporters Show Distinct Susceptibility to T3-Evoked Downregulation, Thyroid 26(1):179-82, 2016
Gereben Balázs és Fekete Csaba: Az alacsony T3 szindróma kialakulásának idegrendszeri mechanizmusai, Magyar Belorvosi Archívum 2016;69(2-3):76-82, 2016
Petra Mohácsik, Ferenc Erdélyi, Mária Baranyi, Bálint Botz, Gábor Szabó, Mónika Tóth, Irén Haltrich, Zsuzsanna Helyes, Beáta Sperlágh, Zsuzsa Tóth, Richárd Sinkó, Ronald M Lechan, Antonio C Bianco, Csaba Fekete, Balázs Gereben: A transgenic mouse model for detection of tissue-specific thyroid hormone action, Endocrinology 159: 1159–1171, 2018
Sinkó R, Mohacsik P, Fekete Cs, Gereben B: Thyroid hormone signalling in the hypothalamus-pituitary-thyroid axis and the periphery of aged Thyroid Hormone Action Indicator transgenic mouse, FENS Regional Meeting Pécs Poster P1-326, 2017
Gereben B: Az idegrendszeri pajzsmirigyhormon háztartás szabályozásának fejlődéstani vonatkozásai, VÁLOGATOTT FEJEZETEK A KLINIKAI ENDOKRINOLÓGIÁBÓL: Quo vadis glandula thyreoidea (Balatonfüred), 2017
Gereben B: Molecular biologic tools in the examination of neuroendocrine axes, ESE Winter School, 2017
P Mohácsik, T Füzesi, M Doleschall, A Szilvásy Szabó, P Vancamp, É Hadadi, VM Darras, C Fekete, B Gereben: Increased thyroid hormone activation accompanies the formation of thyroid hormone dependent negative feedback in developing chicken hypothalamus, Endocrinology 157(3):1211–1221, 2016
Egri P, Fekete C, Dénes Á, Reglődi D, Hashimoto H, Fülöp BD, Gereben B: Pituitary Adenylate Cyclase-Activating Polypeptide (PACAP) Regulates the Hypothalamo-Pituitary-Thyroid (HPT) Axis via Type 2 Deiodinase in Male Mice, Endocrinology 157(6):2356-66, 2016
Kollár A, Kvárta-Papp Z, Egri P, Gereben B.: Different Types of Luciferase Reporters Show Distinct Susceptibility to T3-Evoked Downregulation, Thyroid 26(1):179-82, 2016
Wittmann G, Farkas E, Szilvásy-Szabó A, Gereben B, Fekete C, Lechan RM: Variable proopiomelanocortin expression in tanycytes of the adult rat hypothalamus and pituitary stalk, J Comp Neurol. 15;525(3):411-441, 2017
Gereben, B.: Tissue-specific regulation of thyroid hormone action, 20th European Congress of Endocrinology, Barcelona 22/05/2018, 2018
Visualising thyroid hormone action in vivo: Gereben, B., 41st Annual Meeting of European Thyroid Association, Newcastle 17/09/2018, 2018
Antonio C. Bianco, Alexandra Dumitrescu, Balázs Gereben, Miriam O. Ribeiro, Tatiana L. Fonseca, Gustavo W. Fernandes, and Barbara M. L. C. Bocco: Paradigms of dynamic control of thyroid hormone signaling, Endocrine Reviews (közlésre elfogadva), 2019





 

Events of the project

 
2016-03-22 09:28:16
Résztvevők változása
2015-03-17 09:40:32
Kutatóhely váltás
A kutatás helye megváltozott. Korábbi kutatóhely: Endokrin Neurobiológia Kutatócsoport (MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet), Új kutatóhely: Molekuláris Sejt Metabolizmus Kutatócsoport (MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet).




Back »