Funkcionális nanokompozitok, mint vízbontó fotoelektródák  részletek

súgó  nyomtatás 
vissza »

 

Projekt adatai

 
azonosító
128841
típus NN
Vezető kutató Pap József Sándor
magyar cím Funkcionális nanokompozitok, mint vízbontó fotoelektródák
Angol cím Functional nanocomposites as water splitting photoelectrodes
magyar kulcsszavak molekuláris ko-katalizátor, nanostruktúra, félvezető, fotoelektrokatalízis, vízbontás
angol kulcsszavak molecular co-catalyst, nanostructure, semiconductor, photoelectrocatalysis, water splitting
megadott besorolás
Szervetlen kémia (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)40 %
Ortelius tudományág: Fémorganikus kémia
Anyagtudomány és Technológia (kémia) (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)40 %
Szerkezetvizsgáló módszerek (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)20 %
zsűri Kémia 1
Kutatóhely Energia-és Környezetbiztonsági Intézet (HUN-REN Energiatudományi Kutatóközpont)
résztvevők Benkó Tímea
Frey Krisztina
Kerner Zsolt Gábor
Ollár Tamás
Srankó Dávid Ferenc
projekt kezdete 2018-12-01
projekt vége 2023-11-30
aktuális összeg (MFt) 35.388
FTE (kutatóév egyenérték) 11.02
állapot lezárult projekt
magyar összefoglaló
A kutatás összefoglalója, célkitűzései szakemberek számára
Itt írja le a kutatás fő célkitűzéseit a témában jártas szakember számára.

Jelen pályázat célja költséghatékony molekuláris ko-katalizátorok (első sorbeli átmenetifémek komplexei) és intelligens, kvantum-korlátozott, a látható tartományban fotoreaktív nanostruktúrák hierarchikus kombinálásával újszerű, fejlett (tenger)víz bontására alkalmas foto(elektro)katalitikus kompozitok létrehozása. Az MTA Energiatudományi Kutatóközpontban a vízoldhatatlan molekuláris ko-katalizátorok tervezését, szintézisét és vizsgálatát kívánjuk megvalósítani, a hosszú távú stabilitás, nagy katalitikus teljesítmény és felület iránti affinitás szempontjait szem előtt tartva. A kínai partner (International Research Center for Renewable Energy Research, IRCRE) feladata fejlett vizsgálati módszerek mellett a szigorúan rendezett, megszabott felületi szerkezettel és tulajdonságokkal rendelkező nanostruktúrák biztosítása, amelyek korszerű, fotoreaktív és szabályozott felületű hordozóként a molekuláris komponensek hatékony beépítését szolgálják a katalitikusan aktív helyek kihasználásának érdekében.

Mi a kutatás alapkérdése?
Ebben a részben írja le röviden, hogy mi a kutatás segítségével megválaszolni kívánt probléma, mi a kutatás kiinduló hipotézise, milyen kérdéseket válaszolnak meg a kísérletek.

Az ellenőrizendő hipotézis molekuláris ko-katalizátorok rugalmas alkalmazhatósága nanokompozitokban hatékony vízbontó fotoelektródák kis költségű előállítása érdekében. Nanoszerkezetek morfológia-megőrző funkcionalizációja molekuláris reakciócentrumokkal az összetevők lerontása nélkül időszerű feladat, amely kíméletes módszereket igényel, és sok esetben kizárja a kovalens összekapcsolás lehetőségét. A fő kérdés az alacsony költségű, hatékony, de gyakran érzékeny csupasz nano-komponensek molekuláris anyagokkal történő kíméletes kombinálásának határfeltételeit érinti a lehetséges szinergiáik kiaknázása érdekében. A molekuláris komponensekkel kapcsolatos kutatásaink olyan hangolható tulajdonságokra összpontosítanak, amelyek segítik a robusztus és működő kompozitok létrehozását. A kvantum-korlátozott anyagok szempontjából kísérleteink a hibridek kompatibilitási és funkcionalitási kérdéseit tárják fel, előnyben részesítve a másodlagos kötőerők, vagy mikor a lehetőség adott, a kölcsönösen roncsolódás-mentes kovalens kapcsolók (ko-ligandumok) alkalmazását is.

Mi a kutatás jelentősége?
Röviden írja le, milyen új perspektívát nyitnak az alapkutatásban az elért eredmények, milyen társadalmi hasznosíthatóságnak teremtik meg a tudományos alapját. Mutassa be, hogy a megpályázott kutatási területen lévő hazai és a nemzetközi versenytársaihoz képest melyek az egyediségei és erősségei a pályázatának!

A mesterséges fotoszintézis a fenntartható energiaforrások nagyobb léptékű megteremtésének egyik ésszerű megközelítése, ami nélkülözhetetlen egy fenntartható-energia forgatókönyvhöz. A legújabb példák rámutatnak, hogy megfelelően tervezett és fotoreaktív nanoanyagokkal kombinált oxigén- vagy hidrogén-fejlesztő ko-katalizátorok új utat nyithatnak a mesterséges fotoszintézis eszközeinek fejlesztésében. A ko-katalizátorok nem csak gyorsítják a víz oxidációs/redukciós reakciót, de nano-tömbökre való felvitel során teljes védő rétegként szolgálhatnak a felületi töltés rekombinációjának és a félvezető nem kívánatos fotókorróziójának enyhítésére. Időszerű, hogy új, működőképes, kvantum-korlátozott nanoanyagokat ötvözzünk robusztus és költséghatékony (nem nemesfém) molekuláris egységekkel, amelyek elektron-/lyukbefogó katalizátorként működnek a fotoelektródákon. Az ilyen, hibrid anyagokra vonatkozó vizsgálatok többségében az alkalmazott ko-katalizátor, vagy nanoanyag ismert, jól bevált komponens, annak minden előnyével és korlátaival. Miközben a végső célunk e projekt keretében, hogy nagyon hatékony nano-kompozitokat találjunk, az addig vezető úton hozzáférhetünk rugalmasan változtatható összetevőkhöz és megfigyelhetjük azok együttes működését.

A kutatás összefoglalója, célkitűzései laikusok számára
Ebben a fejezetben írja le a kutatás fő célkitűzéseit alapműveltséggel rendelkező laikusok számára. Ez az összefoglaló a döntéshozók, a média, illetve az érdeklődők tájékoztatása szempontjából különösen fontos az NKFI Hivatal számára.

Civilizációnk jelenlegi energia- és nyersanyag-felhasználása zsákutcába vezet, és a pusztító következmények elkerülésének esélyei gyorsan romlanak. Az úgynevezett mesterséges fotoszintézis koncepció a fenntartható energia jövőképét vetíti előre az emberiség számára, a természetes folyamat analógiájára, amely, mint végső megújuló energiaforrásra, a napfényre, valamint rendkívül bőségesen hozzáférhető, környezetbarát elemekre támaszkodik. Az ilyen rendszereken végzett alapkutatás indokolt, de nem az energia és a nyersanyagok eddigiekhez hasonló módon történő felhasználásának biztosítása érdekében, inkább azért, hogy meg tudjuk találni a helyünket és szerepünket a bioszféra részeként, s ez egy fontos tanulási folyamat. A kínai partnerrel közös vállalkozásunk a mesterséges fotoszintézis lényegét magába foglaló fotokémiai folyamatra összpontosít, ami a víz hidrogénre és oxigénre történő bontása a fény energiájának felhasználásával. Ennek megfelelően olyan, molekula-nanoanyag hibrid rendszereket tervezünk készíteni és alkalmazni, amelyeknek rugalmasan változtatható funkcionális komponensei vannak, és ezek együttműködnek annak érdekében, hogy a fény energiáját (nanoanyagok feladata) vízbontásra fordítsák (molekuláris komponensek feladata). A rugalmasan változtatható, olcsó és biológiailag releváns fémionokat tartalmazó molekuláris komponensek, valamint az ezek méret-dimenziójában formálható, nem mérgező és költséghatékony nanoanyagok sokféleségének segítségével szeretnénk megérteni hibrid rendszereik szinergizmusának és teljesítményének határfeltételeit.
angol összefoglaló
Summary of the research and its aims for experts
Describe the major aims of the research for experts.

The aim of the present proposal is to fabricate novel, advanced photo(electro)catalytic (sea)water splitting systems. These systems consist of the hierarchical combination of cost-effective molecular co-catalysts (i.e. first row transition metal complexes) and smart (quantum-confined) nanostructures (visible-active semiconductors). The design and synthesis of the water insoluble molecular co-catalysts will be carried out at the MTA Centre for Energy Research, Hungary, considering their long term stability, high catalytic performance capabilities, and high affinity for the semiconductor surface. Nanoscale architectures consisting of strictly ordered semiconductor-arrays with tailored surface structure and properties will be carried out at the International Research Center for Renewable Energy (IRCRE), China, supported by advanced investigation methods, in order to develop advanced nanostructures for well-organized incorporation of the molecular components at the interface for highly efficient use of the catalytically-active sites.

What is the major research question?
Describe here briefly the problem to be solved by the research, the starting hypothesis, and the questions addressed by the experiments.

The hypothesis put to the test is the flexible application of molecular co-catalysts in nanocomposites for the low-cost fabrication of efficient water splitting photoelectrodes. Morphology-preserving functionalization of nanostructures with molecular reaction centers without deterioration of the components is a timely task that requires gentle methods and in many cases excludes covalent linkage. The main question regards the boundary conditions of combining low-cost, efficient, but often sensitive, bare nanoconstructs gently with molecular substances in order to exploit their potential synergies. Our research on the molecular components focuses on tunable properties that aid the fabrication of robust and functioning composites. From the viewpoint of the quantum-confined materials the experiments will reveal the compatibility and functionality issues in the hybrids, for which the assembling is preferred by means of secondary attractive interactions, or, when applicable, mutually non-destructive covalent linkers (co-ligands).

What is the significance of the research?
Describe the new perspectives opened by the results achieved, including the scientific basics of potential societal applications. Please describe the unique strengths of your proposal in comparison to your domestic and international competitors in the given field.

Artificial photosynthesis is a reasonable approach to generating sustainable energy resources at larger scales that is inevitable for a sustainable energy scenario. Recent examples have shown that the combination of oxygen or hydrogen evolving co-catalysts with properly engineered, photoactive nanomaterials may open new avenues for the development of artificial photosynthesis tools. The co-catalysts not only accelerate the water oxidation/reduction reactions, but upon deposition to nano-arrays may serve as protective full layers to attenuate surface charge recombination and the unwanted photo-corrosion of the semiconductor itself. It is timely to combine new, functioning, quantum-confined nano-materials with robust and cost-effective (non-precious metal) molecular units that act as electron/hole capturing co-catalysts for photoelectrodes. In the majority of the studies concerning such hybrid materials, either the co-catalyst, or the nanomaterial is an unvaried, known (well-proven) component, with all its merits and limits. Whilst our ultimate aim is finding highly efficient nano-composites, on the road we access and screen flexibly varied components in the framework of the project.

Summary and aims of the research for the public
Describe here the major aims of the research for an audience with average background information. This summary is especially important for NRDI Office in order to inform decision-makers, media, and others.

The current usage of energy and raw materials by our civilization leads to a dead-end, and chances to avoid the devastating consequences are dropping quickly. The so called artificial photosynthesis concept envisions a sustainable energy future for the mankind on the analogy of the natural process that relies on sunlight as the ultimate renewable energy source and highly abundant, environmentally friendly elements. Fundamental research on such systems is justified, but not for the sake of continuing energy and raw materials usage as it took place so far, rather for acquiring the ability to find our place and role as part of the biosphere that is an important learning process. Our joint project with the Chinese Partner focuses on the core photochemical process of artificial photosynthesis that is the splitting of water to hydrogen and oxygen by using the energy of light. Accordingly, we plan to prepare and apply molecular-nanomaterial hybrid systems with flexibly variable functional components that cooperate in order to transform the energy of light (by nanomaterials) to split water (by molecular components). With the help of a plethora of non-toxic, cost-efficient nanomaterials that can be shaped at the size-dimension of the molecular components that in turn can be also flexibly varied, moreover, utilize inexpensive and biologically relevant metal ions we wish to understand the boundary conditions of synergism and performance of their hybrid systems.





 

Zárójelentés

 
kutatási eredmények (magyarul)
A vizsgált egymagvú, Fe- és Cu-tartalmú komplexek oxigénfejlesztő anódkatalizátorként működhetnek félvezetőkön. Az elektródfelületen ilyen komplexek egycentrumú katalízisben vesznek részt, amelynek során a vízmolekula nukleofil támadása a kulcslépés. A működés feltétele, hogy az aromás ligandum erős donorként stabilizálja a kétszer egyelektronos oxidációban részt vevő és így reaktívvá váló fémcentrumot, vagy redoxaktivitása révén megkerülje a fémcentrumú oxidációt, ezzel nyitva új reakcióutat. Késői átmenetifém esetén (Cu) így elkerülhető a komplex korai bomlása. Mindkét stratégia segíti a katalitikus működést, növeli a stabilitást. A vízoldhatatlan aromás ligandumokat tartalmazó komplexek egyszerű és átméretezhető módszerekkel rögzíthetők (foto)elektród felületén (felcseppentés-rászárítás, bemártás, elektrodepozíció). A felületi komplexréteg fizikai stabilitását korlátozza a visszaoldódás, amelynek révén dinamikus egyensúlyi rendszer jön létre, de számolni kell a fémionok kioldódásával is. Számos komplex alkalmazható prekurzorként, aminek előnye, hogy in situ mineralizációval, szabályozható módon hozható létre belőlük aktív katalizátorfilm kis fémtartalmú, hosszú ideig stabil pufferoldatból. Fotoelektrokatalízisben a komplexek a fémcentrum oxidációs állapotától függően, fotolízissel mineralizálódhatnak. A hidrofób ligandumok befolyásolják a tényleges ko-katalizátor regioszelektív kialakulását, és ezzel a végső rendszer hatékonyságát.
kutatási eredmények (angolul)
The studied mononuclear Fe- and Cu-complexes can act as oxygen-evolving anode catalysts on semiconductors. On surfaces, such complexes take part in single-site catalysis, during which the water nucleophilic attack is the key step. The condition is that the aromatic ligand stabilizes the metal center as a strong donor that participates in two, single-electron oxidations and thus becomes reactive, or bypasses the metal-centered oxidation via ligand redox activity, opening a new reaction path. For a late transition metal (Cu), the early decomposition can thus be avoided. Both strategies help catalytic operation and increase stability. Complexes with water-insoluble aromatic ligands can be immobilized on (photo)electrode surfaces using simple methods suitable for scale-over (drop-casting, dip-coating, electrodeposition). The physical stability of the surface layer is limited by re-dissolution, which creates a dynamic equilibrium system, but metal ion dissolution must also be taken into account. Many complexes can be used as precursors; the advantage is that an active catalyst film can be created in a controllable manner by in situ mineralization from a buffer solution with low metal content and long-time stability. In photoelectrocatalysis, the complexes can be mineralized by photolysis, depending on the oxidation state of the metal. The hydrophobic ligands influence the regioselective formation of the actual co-catalyst and thus the efficiency of the eventual system.
a zárójelentés teljes szövege https://www.otka-palyazat.hu/download.php?type=zarobeszamolo&projektid=128841
döntés eredménye
igen





 

Közleményjegyzék

 
Tímea Benkó, Dávid Lukács, Mingtao Li, József S. Pap: Redox-active ligands in artificial photosynthesis: a review, Environmental Chemistry Letters 20, 3657-3695, 2022
Tímea Benkó, Shaohua Shen, Miklós Németh, Jinzhan Su, Ákos Szamosvölgyi, Zoltán Kovács, György Sáfrán, Sahir M. Al-Zuraiji, Endre Zsolt Horváth, András Sápi, Zoltán Kónya, József Sándor Pap: BiVO4 charge transfer control by a water-insoluble iron complex for solar water oxidation, Appl. Catal. A: Gen. 652, 119035, 2023
Lukács Dávid: Molekuláris és heterogén vízoxidációs katalízis réz-peptid komplexekkel, Pannon Egyetem, Kémiai és Környezettudományi DI, 2023
J. S. Pap, S. Keszei, T. Ollár, L. Tapasztó: The role of ligand heteroatoms in electrocatalytic hydrogen evolution by iron(II) N-heterocyclic complexes, 15th European Congress on Catalysis (EuropaCat 2023) Prague, Czech Republic, Aug 27 - Sep 1, 2023
J. S. Pap, T. Benkó, M. Li, S. Shen, L. Vayssieres: Hydrophobic, redox-active, percursory - ancillary ligand choices for electrode surface immobilization of molecular water splitting electrocatalysts, The 4th International Workshop on Graphene and C3N4-Based Photocatalysts and Others (IWGCP4), October 13-16, Xi'an, China, 2023
T. Benkó, S. Shen, M. Németh, D. Lukács, J. S. Pap: α-Fe2O3-CuO nano-heterostructure for efficient photoelectrocatalytic water oxidation using a Cu-complex, 15th European Congress on Catalysis (EuropaCat 2023) Prague, Czech Republic, Aug 27 - Sep 1, 2023
T. Benkó, S. Shen, M. Nemeth, Á. Szamosvölgyi, A. Sápi, G. Sáfrán, S. M. Al-Zuraiji, L. Illés, J. S. Pap: Enhanced photoelectrochemical water oxidation activity of BiVO4 using a hydrophobic iron complex, 15th Pannonian International Symposium on Catalysis, September 4-8, 2022, Jastrzebia Gora, Poland, oral lecture, book of abstracts p. 75, ISBN 978-83-965789-0-7, 2022
T. Benkó, S. Shen, M. Németh, D. Lukács, Zs. Czigány, J. S. Pap: Gentle electrodeposition of ’CuO’ on α-Fe2O3 nanoarrays using Cu-peptides for efficient photoelectrocatalytic water oxidation, E-MRS Fall Meeting, September 18-21, Warsaw, Poland, 2023
D. Lukács, J. S. Pap, T. Benkó, M. Li, N. V. May, L. Vayssieres: „Problems with solutions" – in the search of the role of copper(II)-bis-aryliminoisondoline complexes in water oxidation, 15th Pannonian International Symposium on Catalysis September 4-8, 2022, Jastrzebia Gora, Poland, oral, book of abstracts p. 47, ISBN 978-83-965789-0-7, 2022
J. S. Pap, M. Li, S. Shen, L. Vayssieres: From hydrophobic to redox-active – evolution of ligands in molecular water splitting electrocatalysts, 15th Pannonian International Symposium on Catalysis September 4-8, 2022, Jastrzebia Gora, Poland, oral, book of abstracts p. 65, ISBN 978-83-965789-0-7, 2022
T. Benkó, S. Shen, M. Németh, Á. Szamosvölgyi, A. Sápi, S. M. Al-Zuraiji, J. S. Pap: Enhanced photoelectrochemical water oxidation activity of BiVO4 using a hydrophobic iron complex, XXVIII. International Conference on Coordination and Bioinorganic Chemistry, June 5-10, 2022, Smolenice, Slovakia, oral, book of abstracts p. 20, ISBN 978-80-8208-080-6, 2022
D. Lukács, J. S. Pap, T. Benkó, M. Li, N. V. May, L. Vayssieres: Condemned to function - water oxidation catalysis with Cu(II)-bis-aryliminoisoindoline complexes sans Cu(III) intermediates, XXVIII. International Conference on Coordination and Bioinorganic Chemistry, June 5-10, 2022, Smolenice, Slovakia, oral, book of abstracts p. 62, ISBN 978-80-8208-080-6, 2022
T. Benkó, S. Shen, M. Németh, D. Lukács, Zs. Czigány, J. S. Pap: Soft electrodeposition of ’CuO’ on α-Fe2O3 nanoarrays using Cu-peptides for photoelectrocatalytic water oxidation, The 4th International Workshop on Graphene and C3N4-Based Photocatalysts and Others (IWGCP4), October 13-16, Xi'an, China, 2023
T. Benkó, S. Shen, M. Németh, Á. Szamosvölgyi, A. Sápi, G. Sáfrán, S. M. Al-Zuraiji, J. S. Pap: Metallochaperone-like effect of a hydrophobic ligand in FeOx/BiVO4 nanohybrid formation for photoelectrochemical water oxidation, E-MRS 2022 Spring Meeting, online event, May 30th - June 3rd, Symposium 'Energy Materials' I.3.4. oral lecture, 2022
S. M. Alzuraiji, J. S. Pap: Utilization of iron complexes as molecular catalysts for water oxidation at low overpotential, XXVIII. International Conference on Coordination and Bioinorganic Chemistry, oral lecture, book of abstracts p. 18, 2022
Sahir Alzuraiji: Application of Water-Insoluble Iron Complexes in Water Oxidation, Doctoral School of Materials Sciences and Technologies, Óbuda University, Budapest, Hungary, 2022
J. S. Pap: Utilization of first-row transition metal complexes in (photo)electro-catalytic water splitting, XXVIII. International Conference on Coordination and Bioinorganic Chemistry, June 5-10, 2022, Smolenice, Slovakia, oral, book of abstracts p. 70, ISBN 978-80-8208-080-6, 2022
J. S. Pap, T. Benkó, S. Shen, L. Vayssieres: Exploiting immobilization, re-dissolution and degradation resulting from ancillary ligands of molecular complexes in water oxidation catalysis, E-MRS Fall Meeting, September 18-21, Warsaw, Poland, Symposium B - Advanced catalytic materials for (photo)electrochemical energy conversion, 2023
Tímea Benkó, Shaohua Shen, Miklós Németh, Jinzhan Su, Ákos Szamosvölgyi, Zoltán Kovács, György Sáfrán, Sahir M. Al-Zuraiji, Endre Zsolt Horváth, András Sápi, Zoltán Kónya, József Sándor Pap: BiVO4 charge transfer control by a water-insoluble iron complex for solar water oxidation, Appl. Catal. A: Gen. - submitted after revisions, 2023
J. S. Pap, D. Lukács, S. M. Al-Zuraiji, M. Németh, K. Frey, S. Shen, L. Vayssieres: Studying water oxidation catalysts on transparent conductive oxides, 8th TCM & 12th TOEO, Greece, Crete, October 17-25th, invited keynote lecture, 2022
Sahir M. Al-Zuraiji, Tímea Benkó, Krisztina Frey, Zsolt Kerner, József Sándor Pap: Electrodeposition of Fe-Complexes on Oxide Surfaces for Efficient OER Catalysis, Catalysts 11(5), 577, 2021
Tímea Benkó, Dávid Lukács, Mingtao Li, József S. Pap: Perspectives of Redox-Active Ligands in Artificial Photosynthesis, Environmental Chemistry Letters, submitted, 2022
József S. Pap, Tímea Benkó, Krisztina Frey, Sahir M. Al-Zuraiji, Márta M. Móricz, Shaohua Shen: How First Row Transition Metal Complexes Can Be Utilized to Improve Water Oxidation in (Photo)Electrocatalytic Hybrid Systems?, NPM-5/PAOT-6, May 24-27 Virtual Meeting, Proceedings Book p.70, ISBN: 978-963-306-789-5, 2021
József S. Pap: How First Row Transition Metal Complexes Utilized in Hybrid (Photo)Electrocatalytic Systems for Improved Water Oxidation?, Frontiers of Sustainable Technologies, virtual forum, September 18th, University of California, Berkeley, 2021
Tímea Benkó, Dávid Lukács, Krisztina Frey, Miklós Németh, Márta M Móricz, Dongyu Liu, Éva Kováts, Nóra May, Lionel Vayssieres, Mingtao Li, József S Pap: Redox-inactive metal single-site molecular complexes: A new generation of electrocatalysts for oxygen evolution?, Catalysis Science and Technology 11, 6411-6424, 2021
Sahir M. Al-Zuraiji, Tímea Benkó, Krisztina Frey, Zsolt Kerner, József Sándor Pap: Electrodeposition of Fe-Complexes on Oxide Surfaces for Efficient OER Catalysis, Catalysts 11(5), 577, 2021
Tímea Benkó, Dávid Lukács, Mingtao Li, József S. Pap: Redox-active ligands in artificial photosynthesis: a review, Environmental Chemistry Letters 20, 3657-3695, 2022
Sahir M Al-Zuraiji, Tímea Benkó, Levente Illés, Miklós Németh, Krisztina Frey, Attila Sulyok, József S. Pap: Utilization of Hydrophobic Ligands for Water-Insoluble Fe(II) Water Oxidation Catalysts - Immobilization and Characterization, Journal of Catalysis, 381, 615-625, 2020
Tímea Benkó, Dávid Lukács, Krisztina Frey, Miklós Németh, Márta M Móricz, Dongyu Liu, Éva Kováts, Nóra May, Lionel Vayssieres, Mingtao Li, József S Pap: Redox-inactive metal single-site molecular complexes: A new generation of electrocatalysts for oxygen evolution?, Catalysis Science and Technology 11, 6411-6424, 2021
Dávid Lukács, Łukasz Szyrwiel, József S. Pap: Copper Containing Molecular Systems in Electrocatalytic Water Oxidation—Trends and Perspectives, Catalysts 9(1), 83, 2019
Dávid Lukács, Miklós Németh, Łukasz Szyrwiel, Levente Illés, Béla Pécz, Shaohua Shen, József S. Pap: Behavior of a Cu-Peptide complex under water oxidation conditions – Molecular electrocatalyst or precursor to nanostructured CuO films?, Solar Energy Materials and Solar Cells 201, 110079, 2019
Sahir M Al-Zuraiji, Tímea Benkó, Levente Illés, Miklós Németh, Krisztina Frey, Attila Sulyok, József S. Pap: Utilization of Hydrophobic Ligands for Water-Insoluble Fe(II) Water Oxidation Catalysts - Immobilization and Characterization, Journal of Catalysis, accepted article, reference: YJCAT13559, 2020
József S. Pap, Dávid Lukács, Miklós Németh, Łukasz Szyrwiel, Levente Illés, Béla Pécz, Shaohua Shen, Lionel Vayssieres: Behavior of Cu-Peptides under Water Oxidation Conditions – Molecular Electrocatalysts or Precursors to Nanostructured CuO Films?, EMRS Spring Meeting, Nice, France, May 27-31, Symposium A: Latest advances on solar fuels, A.6.5 invited keynote lecture, 2019
József S. Pap: Functional First Row Transition Metal Complexes for the Promotion of Water Oxidation at Oxide Surfaces, 8th World Material Research Institute Forum, Budapest, Hungary, June 16-20, invited lecture, 2019
Tímea Benkó, Márta M. Móricz, József S. Pap: Electrocatalytic water oxidation by a water insoluble Cu(II) complex, EuropaCat, Aachen, Germany, August 18-23, B.2.185. Book of Abstracts pp 1003-1004. poster presentation, 2019
Sahir M. Al-Zuraiji, Tímea Benkó, József S. Pap: Application of water-insoluble Fe(II) complexes with hydrophobic bidentate N-donor ligands in electrocatalytic water oxidation, EMRS Spring Meeting, Nice, France, May 27-31, Symposium A: Latest advances on solar fuels, A.3.11 poster presentation, 2019
Dávid Lukács, József S. Pap, Miklós Németh, Levente Illés: Homogeneous or heterogeneous? – Exploring the dual role of copper-diglycyl-glycine in water oxidation, EMRS Spring Meeting, Nice, France, May 27-31, Symposium A: Latest advances on solar fuels, A.3.2 poster presentation (2nd AWARD), 2019
Dávid Lukács, Łukasz Szyrwiel, József S. Pap: Copper Containing Molecular Systems in Electrocatalytic Water Oxidation—Trends and Perspectives, Catalysts 9(1), 83, 2019
Dávid Lukács, Miklós Németh, Łukasz Szyrwiel, Levente Illés, Béla Pécz, Shaohua Shen, József S. Pap: Behavior of a Cu-Peptide complex under water oxidation conditions – Molecular electrocatalyst or precursor to nanostructured CuO films?, Solar Energy Materials and Solar Cells 201, 110079, 2019
Sahir M Al-Zuraiji, Tímea Benkó, Levente Illés, Miklós Németh, Krisztina Frey, Attila Sulyok, József S. Pap: Utilization of Hydrophobic Ligands for Water-Insoluble Fe(II) Water Oxidation Catalysts - Immobilization and Characterization, Journal of Catalysis, 381, 615-625, 2020
Sahir M. Al-Zuraiji, Dávid Lukács, Miklós Németh, Krisztina Frey, Tímea Benkó, Levente Illés, József S. Pap: An Iron(III) Complex with Pincer Ligand—Catalytic Water Oxidation through Controllable Ligand Exchange, Reactions, 1, 16-36, 2020
Benkó, Tímea; Lukács, Dávid; Frey, Krisztina; Németh, Miklós; Móricz, Márta; Liu, Dongyu; Vayssieres, Lionel; Li, Mingtao; Pap, József: Redox-Inactive Copper in a Molecular Water Oxidation Electrocatalyst, JACS Au, au-2020-00106j, submitted manuscript, 2021




vissza »