A binokuláris ingerfeldolgozás mechanizmusainak többszintű vizsgálata  részletek

súgó  nyomtatás 
vissza »

 

Projekt adatai

 
azonosító
108747
típus K
Vezető kutató Buzás Péter
magyar cím A binokuláris ingerfeldolgozás mechanizmusainak többszintű vizsgálata
Angol cím A multi-level study on mechanisms of binocular stimulus processing
magyar kulcsszavak binokuláris látás, térlátás, pszichofizika, kiváltott potenciál, funkcionális képalkotás, elektrofiziológia
angol kulcsszavak binocular vision, stereopsis, psychophysics, evoked potentials, functional imaging, electrophysiology
megadott besorolás
Sejtszintű és molekuláris neurobiológia (Orvosi és Biológiai Tudományok Kollégiuma)100 %
Ortelius tudományág: Neurobiológia
zsűri Idegtudományok
Kutatóhely Élettani Intézet (Pécsi Tudományegyetem)
résztvevők Horváth Gábor
Jandó Gábor
Kóbor Péter
Kovács Ilona
Nemes Vanda Ágnes
Petykó Zoltán
Ráczné Dr. Mikó-Baráth Eszter
Radó János
Telkes Ildikó
projekt kezdete 2013-09-01
projekt vége 2018-08-31
aktuális összeg (MFt) 31.415
FTE (kutatóév egyenérték) 23.14
állapot lezárult projekt
magyar összefoglaló
A kutatás összefoglalója, célkitűzései szakemberek számára
Itt írja le a kutatás fő célkitűzéseit a témában jártas szakember számára.

Pályázatunk témája a sztereopszis idegi mechanizmusa. Kutatásunk fő hipotézise, hogy az agykéregben a binokuláris információt egy ún. "korrelációs" és egy "matching" mechanizmus párhuzamosan dolgozza fel. Ezek lényeges különbsége, hogy hogyan válaszolnak ún. antikorrelált véletlenpont mintázatokra, azaz olyanokra, ahol a két szemben ellentétes a kontraszt polaritás. A "korrelációs mechanizmus" ellentétes választ ad pozitív és negatív binokuláris korrelációra, míg a "matching mechanizmus" antikorrelációra nem, hanem csak az egymásnak megfelelő képelemekre válaszol. E feltevés vizsgálatára szét kívánjuk választani a két mechanizmus részvételét véletlenpont korrelogramokkal és sztereogramokkal kiváltott egyes viselkedéses és neurális válaszokban. A vizsgálatok egyik részében feldolgozási sebességük alapján próbáljuk szétválasztani őket. Ehhez humán kísérletekben mérjük a reakcióidőt, az észlelési küszöb ingerfrekvencia függését és a kiváltott EEG válasz ingerfrekvencia hangolását a binokuláris korreláció pozitív ill. negatív irányú változtatásakor. A kérdést megvizsgáljuk altatott macskákban is mind a kiváltott potenciál, mind a látókérgi neuronok akciós potenciál válaszainak mérésével. Másodszor, összehasonlítjuk a kérgi neuronok válaszait, valamint optical imaging segítségével feltérképezzük a populáció aktivitást annak vizsgálatára, hogy a két mechanizmus anatómiailag elkülönül-e. Harmadszor, megvizsgáljuk, hogy a binokuláris korreláció kérgi visszacsatolás útján modulálja-e a corpus geniculatum laterale egysejt-válaszait ill. a különböző szemre érzékeny sejtekből álló párok együttes válaszát.

Mi a kutatás alapkérdése?
Ebben a részben írja le röviden, hogy mi a kutatás segítségével megválaszolni kívánt probléma, mi a kutatás kiinduló hipotézise, milyen kérdéseket válaszolnak meg a kísérletek.

Az utóbbi 10 év szteropszissal foglalkozó irodalma az irányba mutat, hogy a binokuláris információ feldolgozása két párhuzamos csatornán folyik, melyek közös kiindulópontja a primer látókéreg. Eszerint a dorzális rendszerhez tartozó kérgi areák a diszparitás információt az automatikus szemmozgások vezérlése és a 3D mozgás érzékelés céljára értékelik ki. A ventrális rendszer ezzel szemben a mélységi információt a képszegmentáció és tárgyfelismerés érdekében hasznosítja. A binokuláris ingernek a két rendszerben folyó feldolgozása úgy tűnik, alapvetően különbözik egymástól, s ezek formálisan a "korrelációs" és "matching" mechanizmusokkal írhatók le. Feltehető azonban, hogy a két feldolgozórendszer szétválása fokozatos és a mechanizmusok az egyes viselkedéses vagy neurális válaszokban különbözőképpen súlyozva, együtt jelennek meg. Három fő kérdést vizsgálunk meg kutatásunkban: (1) Különbözik-e a két mechanizmus feldolgozási sebessége? (2) Tetten érhető-e a mechanizmusok szétválása a korai látókéregben? (3) A binokuláris korreláció modulálja-e a corpus geniculatum laterale egyébként monokuláris válaszait? Kísérleteinket hasonló elv szerint végezzük humán alanyokon és altatott macskákon, így a kérdéseket több szerveződési szinten vizsgáljuk meg a viselkedéstől a sejtpopulációkon keresztül az egyes sejtekig. Mindegyik esetben hasonló vizuális ingereket használunk, amelyeket úgy szerkesztünk meg, hogy a mechanizmusokat szétválasszák. Vizsgálatainkból megtudhatjuk, hogy ingerszituációtól vagy lokalizációtól függően valamelyik binokuláris feldolgozómechanizmus dominánsan jelenik-e meg. Mindez döntő lehet a szteropszis párhuzamos feldolgozórendszereinek jobb megismerésében.

Mi a kutatás jelentősége?
Röviden írja le, milyen új perspektívát nyitnak az alapkutatásban az elért eredmények, milyen társadalmi hasznosíthatóságnak teremtik meg a tudományos alapját. Mutassa be, hogy a megpályázott kutatási területen lévő hazai és a nemzetközi versenytársaihoz képest melyek az egyediségei és erősségei a pályázatának!

A térlátásnak természetes ingerkörnyezetben egyformán kell álladó mozgásban levő képeket (pl. az "optic flow" esetében) és statikus objektumokat feldolgoznia. Ennek megfelelően a szeteropszis idegi mechanizmusai is különböző időskálán működhetnek. Kísérleteink egy része ennek tisztázására irányul. A mechanizmusok, melyeket funkcionálisan el kívánunk különíteni, az irodalomban uralkodó nézet szerint az anatómiailag is különálló dorzális és ventrális látókérgi rendszerekhez köthetők. Az embernél is alkalmazható pszichofizikai és kiváltott potenciál vizsgálataink így hozzájárulhatnak egyes, a binokuláris funkciók szelektív károsodásával járó sérülések vagy fejlődési rendellenességek objektív diagnózisának és funkcionális kezelésének továbbfejlesztéséhez. Vizsgálatainkban a binokuláris feldolgozás párhuzamos mechanizmusainak viszonylag új elméletét a látáskutatás egy klasszikus modelljén, a házimacskán is tesztelhetjük. Optical imaging segítségével végzendő térképezési kísérleteinkkel a macska látókéreg funkcionális térképeit egy új dimenzióval egészíthetjük ki, hiszen korábban sosem használtak ilyen célra fuzionált dichoptikus ingereket. Végül ellenőrízni kívánjuk azt az újdonságnak számító felvetésünket, hogy a kérgi leszálló kapcsolatok a binokuláris fúzió állapotáról is közvetítenek információt a corpus geniculatum lateraléba. Így hozzájárulhatunk a kortiko-talamikus visszacsatolás szerepének jobb megismeréséhez.

A kutatás összefoglalója, célkitűzései laikusok számára
Ebben a fejezetben írja le a kutatás fő célkitűzéseit alapműveltséggel rendelkező laikusok számára. Ez az összefoglaló a döntéshozók, a média, illetve az érdeklődők tájékoztatása szempontjából különösen fontos az NKFI Hivatal számára.

Látásunk egységes érzékletként tárja elénk a világot, pedig a szembe vetülő képet olyan különálló idegpályák dolgozzák fel, melyek csak egy-egy aspektussal foglalkoznak. Némelyik pl. csak a színeket "látja", másik a kontúrokat, megint másik inkább a mozgást. Jelen kutatásainkban a térbeli látásban szerepet játszó idegpályákat igyekszünk jobban megismerni. Térlátásunk felelős azért, hogy a jobb és bal szembe érkező különálló képek helyett egy háromdimenziós világot látunk, mely mintha egyetlen, "küklopszi" szemből származna. Sok jel mutat arra, hogy maga a térlátás is két párhuzamos csatorna működésének az eredménye: az egyik inkább a térbeli mozgásokra érzékeny és hozzájárul pl. ahhoz, hogy szemünket automatikusan a fixált tárgyra irányítsuk. A másik segít benne, hogy a dolgokat térbeli pozíciójuk alapján el tudjuk különíteni. Kutatásainkban a Julesz Béla által felfedezett véletlenpont sztereogrammokból álló videókat használunk. Azt feltételezzük, hogy a két csatorna különböző sebességgel dolgozza fel az információt, ezért más és más aspektusát fogjuk látni egy képsorozatnak attól függően, hogy milyen gyorsan játsszuk le azt. A kérdést megvizsgáljuk az agyi elektromos hullámok mérésével is, így olyan agyi történésekről is képet kaphatunk, amelyek a kísérleti alany számára nem észrevehetők. Végül méréseket végzünk altatott macskák idegsejtjein, hogy megtudjuk, hogy a sejtek hogyan osztják meg egymás között a térlátás különböző feladatait. Ha többet megtudunk e két feldolgozó csatorna működéséről és helyéről az agyban, jobban megérthetjük, hogy milyen agysérülések vagy fejlődési rendellenességek esetén mely látási funkciók károsodnak, és azokat hogy célszerűbb kezelni.
angol összefoglaló
Summary of the research and its aims for experts
Describe the major aims of the research for experts.

Our proposal is concerned with the neural mechanisms of stereopsis. The central hypothesis of our research is that binocular information is processed by two parallel mechanisms, called "correlation" and "matching" mechanisms in the cerebral cortex. The key difference between them is how they respond to anti-correlated random dot patterns in which the polarity of contrast is opposite in the two eyes. The correlation mechanism shows opposite responses to positive and negative binocular correlation whereas the matching mechanism only responds to binocularly matching image elements but not to anti-correlation. In order to test this hypothesis, we plan to dissociate the contribution of the two mechanisms to certain behavioural and neural responses evoked by random dot correlograms and stereograms. In one part of the study, we will try to dissociate them based on their processing speeds. This will be addressed in humans by measuring reaction times, temporal frequency dependency of detection threshold and the temporal frequency tuning of evoked EEG responses as a function of positive or negative changes of binocular correlation. The same question will be investigated in anaesthetised cats by measuring temporal frequency tuning of evoked potentials and single neurone responses in visual cortex. Secondly, we will compare single unit responses and map population activity using optical imaging to test if the two mechanisms are anatomically segregated. Thirdly, we will test if binocular correlation modulates single cell responses or joint responses of opposite eye dominant cell pairs in the lateral geniculate nucleus via cortical feedback.

What is the major research question?
Describe here briefly the problem to be solved by the research, the starting hypothesis, and the questions addressed by the experiments.

Literature on stereopsis published in the last 10 years indicates that binocular information is processed by two parallel channels with a common origin in primary visual cortex. According to this theory, cortical areas belonging to the dorsal stream evaluate disparity information for controlling eye movements and perception of 3D motion. By contrast, the ventral stream utilises depth information for image segmentation and object recognition. The processing of the binocular stimulus seems to be fundamentally different in these systems, which can be described formally by the "correlation" and "matching" mechanisms. Division of the two processing channels is likely gradual and contribution of the two mechanisms to specific behavioural or neural responses can vary. We will address three main questions in our study: (1) Is the processing speed of the two mechanisms different? (2) Can the division of the two mechanisms be detected in early visual cortex? (3) Does binocular correlation modulate the monocular responses of the lateral geniculate nucleus? We will follow similar principles throughout our experiments, which we will perform on human subjects and on anaesthetised cats allowing us to investigate different levels of organisation from behaviour through cell populations to single cells. In each case, we will use similar visual stimuli designed to dissociate the two mechanisms. From these investigations, we will be able to discern whether one or the other processing mechanism is dominant depending on stimulus context or localisation, hopefully bringing us closer to an understanding of parallel processing channels in stereopsis.

What is the significance of the research?
Describe the new perspectives opened by the results achieved, including the scientific basics of potential societal applications. Please describe the unique strengths of your proposal in comparison to your domestic and international competitors in the given field.

Stereopsis under natural viewing conditions has to deal with images in constant movement (e.g. optic flow) as well as with static scenes. Mechanisms of stereoscopic processing may thus operate at different time scales, which we hope to be able to test in our experiments. According to mainstream literature, the mechanisms we will try to dissociate functionally are linked to the anatomically distinct dorsal and ventral streams. Our psychophysical or VEP investigations, which can be performed on humans, can thus contribute to the improved objective diagnosis and functional treatment of brain lesions or developmental defects resulting in selective impairment of binocular functions. We plan to test the recent concept of parallel stereoscopic mechanisms in the domestic cat, a classical model organism of visual neurophysiology. The mapping experiments using optical imaging can add a new dimension to the well-known functional maps of cat visual cortex because none of the mapping studies have used fused dichoptic stimuli before. Finally, we would like to test our novel proposal that descending cortical connections convey information to the lateral geniculate nucleus about the status of binocular fusion. We can thus help in understanding better the role of cortico-thalamic feedback.

Summary and aims of the research for the public
Describe here the major aims of the research for an audience with average background information. This summary is especially important for NRDI Office in order to inform decision-makers, media, and others.

Our visual sense shows us the world as a unified percept although the image projected into the eye is processed by separate nerve pathways dealing only with its limited aspects. One pathway can only "see" colour, another can only "see" contours, yet another can only "see" motion. In our present study, we would like to find out more about the pathways for stereopsis. Stereopsis allows us to see the world in three dimensions as if through a single "cyclopean" eye, instead of seeing the separate images of the left and right eyes. There is much evidence that stereopsis itself involves two parallel channels: one is more sensitive to 3D motion and it helps steering our gaze automatically onto a target. The other is responsible for discerning objects based on their position in depth. In our research, we use videos consisting of so-called random dot stereograms invented by Béla Julesz. We hypothesize that the two channels process information at different speeds, thus one should see different aspects of an image sequence depending on how fast we play it. We will also address this question by measuring the electric brain waves allowing us to study brain phenomena of which the experimental subject is not aware. Finally, we will perform measurements on nerve cells of anaesthetised cats in order to find out how cells share the tasks of stereopsis. If we discover more about the workings and location of the two stereoscopic channels in the brain, we might understand better which visual functions are damaged in the case of certain brain injuries or developmental problems and find better treatments.





 

Zárójelentés

 
kutatási eredmények (magyarul)
Látásunk egységes érzékletként tárja elénk a világot, pedig a szembe vetülő képet olyan különálló idegpályák dolgozzák fel. Némelyik pl. csak a színeket "látja", másik inkább a térbeli mélységet (sztereopszis). Jelen kutatásainkban a sztereopszis és a színlátás időbeli vonatkozásaira koncentráltunk. Kutatásainkban a Julesz Béla által felfedezett véletlenpont sztereogrammokból álló mozgóképeket vagy a fotoreceptor típusokat szelektíven aktiváló színes ingereket használtunk. Kísérleteinkben különböző neurális mechanizmusokat kerestünk úgy, hogy reakció időket vagy elektródákkal regisztrált agyi elektromos jelek látenciáját mértük, mialatt az ingerek intenzitás- vagy színkontrasztját változtattuk. Azt találtuk, hogy újszülöttekben az agyi feldolgozási sebesség fejlődése a fogantatás utáni 47. héten a leggyorsabb és ez független a vizuális tapasztalattól. Felnőttekben kimutattuk, hogy a térlátás mely térbeli mélységekre a legérzékenyebb. Azt találtuk, hogy a közeledő ingerekre gyorsabban reagálunk, mint a távolodókra, bizonyára azok nagyobb biológiai jelentősége miatt. Feldolgozási sebességkülönbségeket találtunk a színlátás és az akromatikus látás között is macskákban, ami arra utal, hogy ezek a különbségek már korai emlős őseinknél is megvoltak. Alapkutatási eredményeinket hasznosítva kifejlesztettünk egy innovatív mobil technológiát is a térlátás korai vizsgálatára gyerekekben, ami segít a tartós látásromlás megelőzésében.
kutatási eredmények (angolul)
Our visual sense shows us the world as a unified percept although the image projected into the eye is processed by separate nerve pathways. One pathway can only "see" colour, another can only "see" depth in space etc. In our recent studies, we wanted to find out more about the temporal aspects of stereopsis and colour vision. Stereopsis allows us to see the world in three dimensions. In our research, we used videos consisting of random dot stereograms invented by Béla Julesz or colour stimuli activating specific photoreceptor types. We measured reaction times or the latencies of neuronal responses recorded by electrodes while varying luminance or colour contrast and other properties of the visual stimuli in order to identify different neuronal mechanisms in the brain. We found that the maturation of processing speed in babies is independent of visual experience and it is fastest around the 47th postconceptual week. We also discovered that the adult human stereoscopic system is tuned to certain disparities and respond to near stimuli faster than to far stimuli, perhaps because of their higher biological relevance. We also found processing speed differences between colour vision and achromatic vision in cats suggesting that similar differences may have existed in our non-primate ancestors. Finally, we utilised our basic research achievements in developing innovative mobile technology for the early testing of stereo vision in children, which helps avoiding permanent vision loss.
a zárójelentés teljes szövege https://www.otka-palyazat.hu/download.php?type=zarobeszamolo&projektid=108747
döntés eredménye
igen





 

Közleményjegyzék

 
Horvath G, Nemes VA, Rado J, Czigler A, Torok B, Buzas P, Jando G: Simple reaction times to cyclopean stimuli reveal that the binocular system is tuned to react faster to near than to far objects., PLOS ONE 13: (1) Paper e0188895. 18 p., 2018
Budai A, Czigler A, Mikó-Baráth E, Nemes V, Horváth G, Pusztai Á, Pinero DP, Jandó G: Validation of dynamic random dot stereotests in pediatric vision screening, Graefe's Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology, 2018
Mikó-Baráth, E. Markó, K. Budai, A. Török, B. Kovács, I. Jandó, G.: Maturation of cyclopean visual evoked potential phase in preterm and full-term infants, Invest Ophthalmol Vis Sci, 2014
Horváth G, Nemes VA, Mikó-Baráth E, Török B, Jandó G: Cyclopean reaction time depends on disparity, 9th FENS Forum of Neuroscience. Milan, 2014
Fülöp D: Temporal characteristics of dynamic random dot correlogram evoked VEPs suggest multiple mechanisms in stereovision, Annual Meeting of the Hungarian Medical Association of America. Balatonfüred, Hungary, 2014
Nemes VA, Horváth G, Fülöp D, Jandó G: Temporal characteristics of binocular visual information processing, a VEP study, Meeting of the Federation of European Physiological Societies, 2014
Buzás P, Horváth G, Nemes VA, Török B, Pásztor S, Kovács I, Jandó G: Hysteresis effect on the speed of processing changes in binocular correlation, XV. Biannual Conference of the Hungarian Neuroscience Society, 2015
Buzás, P. Horváth, G. Nemes, V. A. Czigler, A. Budai, A. Radó, J. Török, B. Kovács, I. Jandó, G.: Processing of binocular correlation in the human visual system, A Magyar Élettani Társaság 79. Vándorgyűlése és a Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Társaság 2015. évi konferenciája, 2015
Horváth, G. Nemes, V.A. Mikó-Baráth, E. Török, B. Jandó, G.: Keresztezett küklopszi stimulusra mért reakcióidő a kontraszt és diszparitás függvényében, A Magyar Élettani Társaság 79. Vándorgyűlése és a Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Társaság 2015. évi konferenciája, 2015
Nemes, V. A. Török, B. Horváth, G. Mikó-Baráth, E. Gyenge, M. Buzás, P. Jandó, G.: Simple reaction times to Dynamic Random Dot Correlo- and Stereograms, Proceedings of the Trieste Symposium on Perception and Cognition, 2014
Őze, A. Puszta, A. Buzás, P. Braunitzer, G. Benedek, G. Nagy, A.: The effect of light flashes on contrast thresholds of parvocellular and koniocellular pathway associated colors, XV. Biannual Conference of the Hungarian Neuroscience Society, 2015
Budai, A. Csizek, Zs. Fülöp, D. Nemes, V. Mikó-Baráth, E. D'Orlando, F. Caporusso, F. Agostini, T. Jandó, G.: Psychophysical dynamic stereo vision tests in amblyopia screening, Trieste Symposium on Perception and Cognition, 2014
Czigler A, Fülöp D, Budai A, Radó J, Buzás P, Trunk A, Hernádi I, Jandó G: A binokuláris diszparitás által kiváltott potenciálok különböző feldolgozó mechanizmusra utalnak keresztezett és keresztezetlen diszparitás esetén, HMAA Summer Conference, Balatonfüred, 2016
Czigler A, Harmouche A, Fülöp D, Csizek Z, Juhász P, Nemes V, Jandó G: Mobil számítástechnikai eszközök használata gyermekek amblyopia szűrésében, HMAA Summer Conference, Balatonfüred, 2016
Fülöp D, Czigler A, Radó J, Horváth G, Buzás P, Trunk A, Hernádi I, Jandó G: Binokuláris mélységérzékelés vizsgálata EEG-vel, Magyar Farmakológiai, Anatómus, Mikrocirkulációs és Élettani Társaságok Közös Tudományos Konferenciája (FAMÉ 2016), Pécs, 2016
Horváth G, Radó J, Czigler A, Nemes V, Fülöp D, Pásztor S, Török B, Kovács I, Buzás P, Jandó G: Reaction times to changes in binocular correlation are consistent with the fusional hysteresis effect, European Conference on Visual Perception, Barcelona, poster 2P029, 2016
Radó J, Buzás P: Visual evoked potentials in response to various spatial patterns embedded in dynamic random dot correlograms and stereograms, Miklós Iványi International PhD & DLA Symposium, 2016
Radó J, Horváth G, Fülöp D, Orsi G, Török B, Jandó G, Buzás P,: Characterisation and Calibration of Polarised LCD and OLED Displays for Presentation of Dynamic Random Dot Patterns of Controlled Luminance and Contrast, IBRO Workshop Budapest, 2016
Radó J, Kóbor P, Meczker Á, Török B, Jandó G, Buzás P,: Measurement of visual contrast threshold and reaction time in awake behaving cats, IBRO Workshop Budapest, 2016
Buzás P, Horváth G, Nemes V, Török B, Pásztor S, Kovács I, Jandó G: Hysteresis effect on the speed of processing changes in binocular correlation., In: XV. Biannual Conference of the Hungarian Neuroscience Society Hungarian Academy of Sciences . Budapest, Magyarország, 2015.01.22-2015.01.23. Kiadvány: 2015. pp. 18 Paper P1/101. , 2015
Allston MA, Nemes V, Fülöp D, Radó J, Orsi G, Buzás P, Jandó G: Oculocutaneous albinism: a Functional Neuroimaging Case Study., In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P3-470. , 2017
Fülöp D, Orsi G, Radó J, Buzás P, Jandó G: Representation of binocular disparity in the human brain using functional magnetic resonance imaging., In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P3-104. , 2017
Fülöp D, Radó J, Jandó G, Buzás P: SS-VEP feldolgozása EEGLAB környezetben., In: Keresztes Gábor, Kohus Zsolt, Szabó P. Katalin, Tokody Dániel (szerk.) (szerk.) Tavaszi Szél Konferencia 2017: Nemzetközi Multidiszciplináris Konferencia : Absztraktkötet. Budapest: Doktoranduszok Országos Szövetsége, 2017. pp. 364., 2017
Gábor Horváth, Vanda A. Nemes, János Radó, András Czigler, Béla Török, Péter Buzás, Gábor Jandó: Simple reaction times to cyclopean stimuli reveal that binocular system is tuned to react faster to near than to far objects, PLoS ONE, 2017
Kóbor P, Petykó Z, Radó J, Buzás P: Steady-state visual evoked potentials to cone-isolating contrasts in awake behaving cats., In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P1-415. , 2017
Kobor P, Petyko Z, Telkes I, Martin PR, Buzas P: Temporal properties of colour opponent receptive fields in the cat lateral geniculate nucleus., EUR J NEUROSCI 45: (11) 1368-1378, 2017
Mikó-Baráth E, Budai A, Fülöp D, Nemes V, Kerekes J, Juszt J, Guth K, Horváth G, Szabó I, Buzás P, Jandó G: Increasing the sensitivity of a new, web-based amblyopia screening application., In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P1-425. , 2017
Radó J, Fülöp D, Horváth G, Jandó G, Buzás P: SSPVEP feldolgozás kialakítása T2circ statisztikával EEGLAB környezetben., In: Fiser József, Krajcsi Attila, Sáry Gyula (szerk.) (szerk.) 19. Magyar Látás Szimpózium . Szeged, Magyarország, 2017.02.03. Kiadvány: Szeged: 2017. pp. x, 2017
Radó J, Fülöp D, Sári Z, Frigyik AB, Horváth G, Szabó S, Jandó G, Buzás P: What can ICA tell us about ssVEP sources?, In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P1-428. , 2017
Telkes I, Meczker Á, Kóbor P, Szabó-Meleg E, Buzás P: Recoverin immunopositive bipolar cells of the cat retina., In: FENS Regional Meeting 2017 . Pécs, Magyarország, 2017.09.20-2017.09.23. Kiadvány: 2017. Paper P1-434. , 2017
Horváth G, Radó J, Czigler A, Nemes V, Fülöp D, Pásztor S, Török B, Kovács I, Buzás P, Jandó G: Reaction times to changes in binocular correlation are consistent with the fusional hysteresis effect., In: Aivar P (szerk.) (szerk.) 39th European Conference on Visual Perception (ECVP) 2016, Barcelona . Barcelona, Spanyolország, 2016.08.28-2016.09.01. Kiadvány: 2016. pp. 111-112., 2016
János Radó, Zoltán Sári, Gábor Jandó, Péter Buzás: How ensure the expected luminance and contrast without monocular cues in Random Dot Stereograms and Correlograms?, 41st European Conference on Visual Perception (ECVP) 2018 Trieste, Italy 26–30 August 2018 , 2018





 

Projekt eseményei

 
2014-09-15 17:35:52
Résztvevők változása
2013-10-16 10:20:27
Résztvevők változása




vissza »