Peroxiredoxin fehérjék peroxidáz funkciójának szerepe rákos megbetegedések vonatkozásában  részletek

súgó  nyomtatás 
vissza »

 

Projekt adatai

 
azonosító
109843
típus K
Vezető kutató Nagy Péter
magyar cím Peroxiredoxin fehérjék peroxidáz funkciójának szerepe rákos megbetegedések vonatkozásában
Angol cím Peroxidase function of peroxiredoxins in relation with cancer
magyar kulcsszavak Peroxiredoxin fehérjék, hidrogén peroxid, fehérje- és peptid-peroxidok, kemo- és sugárterápia oxidatív mellékhatásai, oxidatív stressz, vérsejtek
angol kulcsszavak peroxiredoxin, hydrogen peroxide, peptide and protein peroxides, oxidative side effects of radio- and chemotherapy, blood cells, oxidative stress
megadott besorolás
Kísérletes gyógyszertan, gyógyszerkutatás (Orvosi és Biológiai Tudományok Kollégiuma)70 %
Szerves-, biomolekuláris- és gyógyszerkémia (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)30 %
zsűri Sejt- és Fejlődésbiológia
Kutatóhely Molekuláris Immunológia és Toxikológia Osztály (Országos Onkológiai Intézet)
résztvevők Bíró Adrienn
Budai Barna
Ditrói Tamás
Dóka Éva
Erdélyi Katalin
Huszthy Csaba Péter
Liszkay Gabriella
Pálinkás Zoltán
Polgár Csaba
Rosta András
projekt kezdete 2013-09-01
projekt vége 2018-08-31
aktuális összeg (MFt) 31.459
FTE (kutatóév egyenérték) 9.20
állapot lezárult projekt
magyar összefoglaló
A kutatás összefoglalója, célkitűzései szakemberek számára
Itt írja le a kutatás fő célkitűzéseit a témában jártas szakember számára.

A peroxiredoxinok (Prx) elterjedt, a redox jelátviteli folyamatokban jelentős funkciót betöltő antioxidáns fehérjék. Korábban tisztáztuk a Prx-ok peroxidáz funkciójának mechanizmusát, kiszélesítettük szubsztrát specificitását és sejten belüli peroxid-őrszem szerepet javasoltunk nekik. Pályázatunkban a Prx peroxidáz szerepének tanulmányozását tűztük ki célul a kemo- és radioterápia illetve karcinogenezis vonatkozásában:
Vizsgálni fogjuk a vérsejt Prx-ok szerepét, a doxorubicin (Dox) és paclitaxel (PTX) kemoterápiás szerek mellékhatásainak kialakulásában. Előzetes adataink alapján, a Prx2-nek szerepe van a Dox hatására vörösvértestekben (vvt) keletkező peroxid semlegesítésében és a hemoglobin oxidációjának védelmében.
Vizsgálni fogjuk a peroxidok és Prx-ok szerepét a PTX és Dox antitumor aktivitásaival kapcsolatban. Kísérletesen bizonyítottuk, hogy a PTX kezelés humán tüdőkarcinóma sejtekben peroxid okozta mitokondriális Prx inaktiválódáshoz vezet. Hipotézisünk szerint ez mitokondriális membrán depolarizáción keresztül programozott sejthalált okozhat.
A radioterápia-indukált peroxidképződés jól dokumentált. Megelőző adataink azt mutatják, hogy a vvt besugárzása után késleltetett Prx2-oxidáció jelentkezik, ami fehérje-peroxidok képződésére utal. Ezek képződését és biológiai szerepét fogjuk vizsgálni vér- és ráksejtekben.
Feltételezzük, hogy a Prx-nak szerepe lehet az UV-indukált bőrsejt károsodások megelőzésében. Tanulmányozni fogjuk a Prx-ok peroxidáz szerepét a sejtek fehérje és DNS állományának UV-indukált károsodásával összefüggésben.
Redox proteomikai vizsgálatokat fogunk végezni a fenti rendszerekben a Prx-ok antioxidáns és jelátvivő szerepeinek tanulmányozására.

Mi a kutatás alapkérdése?
Ebben a részben írja le röviden, hogy mi a kutatás segítségével megválaszolni kívánt probléma, mi a kutatás kiinduló hipotézise, milyen kérdéseket válaszolnak meg a kísérletek.

Sokáig a hidrogén peroxidot az aerob légzés káros melléktermékének tekintették. Ma már viszont az is elfogadott tény, hogy a sejten belül fontos szerepet tölt be, mint redox-jelátviteli folyamatokat indukáló primer oxidálószer (a jel). Ezért a szervezeten belüli peroxid termelődés és lebontás egyensúlya döntő fontosságú az emberi egészség szempontjából. A peroxid-okozta oxidatív stresszt összefüggésbe hozták a rákos megbetegedésekkel. Másrészről a H2O2-nak szerepet tulajdonítanak a rák kemo- és radioterápiás kezelésében, nemcsak mint a terápiák daganatot pusztító, hanem mint a nemkívánatos mellékhatások egyik kiváltó tényezőjeként is.
Korábbi saját és más kutatócsoportok eredményei rámutattak, hogy a peroxidok elsődleges sejten belüli célpontjai a peroxiredoxin (Prx) fehérjék. Erre alapozva feltételezzük, hogy ezen fehérjék a daganatos betegségek vonatkozásában képződő peroxidok szabályozásában is fontos szerepet tölthetnek be. Pályázatunk célja, hogy betekintést adjon a Prx szerepének a gazdasejt radio- és kemoterápia által kiváltott peroxid-stressz elleni védelmébe és ezen kezelések tumorellenes hatásaiba. Ezt a terápiák által esetlegesen generált peroxidok semlegesítésében való szerepük vizsgálatán keresztül tervezzük megvalósítani. Továbbá feltételezzük, hogy a Prx-ok részt vesznek az UV-indukált bőrkárosodásban, a sugárzás által generált peroxidokkal való reakcióikon keresztül.
Tudomásunk szerint ez a tanulmány elsőként nyújthat betekintést a Prx peroxidáz aktivitásának, a rák kifejlődésében és kezelésében betöltött szerepébe, ami utat nyithat további alapkutatások számára, a Prx és peroxidok által vezérelt sejten belüli folyamatok mechanizmusainak megismeréséhez.

Mi a kutatás jelentősége?
Röviden írja le, milyen új perspektívát nyitnak az alapkutatásban az elért eredmények, milyen társadalmi hasznosíthatóságnak teremtik meg a tudományos alapját. Mutassa be, hogy a megpályázott kutatási területen lévő hazai és a nemzetközi versenytársaihoz képest melyek az egyediségei és erősségei a pályázatának!

A rák világszerte vezető halálok. Továbbá, a kemo- és radioterápia súlyos mellékhatásokat okoz, ami a rákos betegek életminőségét nagyban befolyásolja. A paclitaxel és doxorubicin kezelések valamint a radioterápia mellék- és/vagy tumorellenes hatásai kapcsolatban vannak a terápia-indukált reaktiv oxigén származékok (ROS) roncsoló tulajdonságaival. Egyre növekvő figyelmet kap a ROS szerepe a tumorgenezisben is. A H2O2-ról és más peroxidokról kimutatták, hogy kulcsszerepet játszanak ezekben a folyamatokban, de továbbra is kihívás a peroxidok (vagy más ROS-ok) specifikus hatását vizsgálni biológiai rendszerekben. Ez részben azért van, mert a ROS-ok egymásba alakulhatnak és a peroxid szenzorok kifejlesztését célzó kitartó erőfeszítések ellenére, a sejten belüli peroxid detektálás specificitása még mindig vitatott.
Pályázatunk a peroxidok elsődleges sejten belüli célpontjai, a peroxiredoxinok (Prx), peroxidáz aktivitásának vizsgálatára irányul a daganatos betegségek vonatkozásában. A Prx-ok specifikusak a peroxidokra, nagy koncentrációban vannak jelen számos sejtrészben és rendkívüli peroxidáz aktivitással rendelkeznek. Ezért tanulmányaink egy új megközelítésből próbálnak betekintést nyerni arra vonatkozóan, hogy milyen formában vesznek részt a peroxidok a tumorterápiában és carcinogenezisben, az elsődleges sejten belüli célpontjaikkal, a Prx-al, való reakcióik vizsgálatán keresztül. Szintén tanulmányozni fogjuk a melanociták sejten belüli Prx oxidációját az UV-besugárzás hatására a peroxid által indukált/közvetített DNS károsodás és fehérje-oxidáció vonatkozásában. Várható eredményeink további redox-jelátviteli és egyéb molekuláris vizsgálatok alapjául szolgálhatnak, és új perspektívát nyújthatnak az UV-sugárzás által okozott bőrrák kifejlődésének a tanulmányozásában.
Általánosságban elmondható, hogy munkánk eredményei alapvető információt nyújthatnak a feltételezhető peroxid által befolyásolt biológiai eseményekről a rák kialakulása és terápiája kapcsán. Ha például a Prx-ről bebizonyosodik, hogy felelős a kemoterápiás szerek és sugárzás-indukált peroxidok redukálásáért, akkor ezek a fehérjék akár terápiás célpontokká is válhatnak a rák megelőzésében, kezelésében és/vagy a mellékhatások csökkentésében.

A kutatás összefoglalója, célkitűzései laikusok számára
Ebben a fejezetben írja le a kutatás fő célkitűzéseit alapműveltséggel rendelkező laikusok számára. Ez az összefoglaló a döntéshozók, a média, illetve az érdeklődők tájékoztatása szempontjából különösen fontos az NKFI Hivatal számára.

Az antioxidánsok a káros szabadgyökökkel és oxidálószerekkel -általánosan reaktív oxigén származékok (ROS)– szemben hivatottak védelmet nyújtani. A szervezeten belüli ROS termelődést összefüggésbe hozták az öregedés és számos betegség, mint például a rák kialakulásával. A rákkezeléssel kapcsolatban egyes antioxidánsokról azt tartják, hogy megvédik a betegeket a radio- és kemoterápiák mellékhatásaitól.
Valóban meggyőző tudományos bizonyítékok vannak a ROS szerepére vonatkozólag ezekben a folyamatokban. Igazolt, hogy a gyulladás, az ionizáló sugárhatás és egyes gyógyszerek/toxinok lebontása ROS képződéssel jár. Fontos hangsúlyozni azonban, hogy a szervezetben képződő ROS-ok nem csak károsak, de létfontosságú fiziológiai szerepeik is vannak. Ezért a redox egyensúly fenntartása elengedhetetlenül fontos. Továbbá a ROS név kémiai anyagok széles skáláját foglalja magában és sok esetben még mindig nem világos, hogy pontosan melyek azok a molekulák, amelyek felelősek az adott fiziológiás jelenségért.
Kutatásaink arra irányulnak, hogy specifikusan vizsgáljuk a ROS fő alkotói, a peroxidok szerepét a daganatos betegségek vonatkozásában a peroxiredoxinoknak (Prx) nevezett fehérjecsaláddal való reakcióikon keresztül. Ezek a fehérjék specifikusan és nagy hatásfokkal redukálják a sejteken belüli peroxidokat. Tanulmányozni fogjuk a Prx általi peroxid-semlegesítést vérsejtekben a sugár- és kemoterápia-indukálta mellékhatások kapcsán, valamint ráksejtekben, hogy betekintést nyerjünk a rákkezelések antitumor aktivitásában gyakorolt szerepükbe. Továbbá, vizsgálni fogjuk az UV-sugár-indukált peroxidok Prx-al való reakcióit a napsugárzás által okozott bőrrák kialakulásának vonatkozásában.
angol összefoglaló
Summary of the research and its aims for experts
Describe the major aims of the research for experts.

Peroxiredoxins (Prx) are ubiquitous antioxidant proteins with primary roles in redox signaling. Previously we have elucidated the molecular mechanism of their peroxidase function, broadened their substrate specificity and suggested a cellular peroxide-sentinel property for them. In this application we propose to study Prx peroxidase function in relation to chemo- and radiotherapy and carcinogenesis:
To assess the roles of Prx and peroxides in the hemolytic side effects of chemotherapy, we will study Prx function in blood cells upon treatment with doxorubicin (Dox) and paclitaxel (PTX). We have data indicating the involvement of Prx2 in reducing Dox-induced peroxide and preventing hemoglobin oxidation in red blood cells. The study will be extended to leukocytes and PTX.
We will test the roles of peroxides and Prx in the tumor suppressing actions of Dox and PTX. We have evidence for peroxide formation and mitochondrial Prx inactivation in lung carcinoma cells upon PTX treatment. We propose that this might induce apoptotic cell death via peroxide induced mitochondrial membrane depolarization.
Radiotherapy-induced peroxide formation is well documented. We observed delayed Prx2 oxidation in blood cells upon irradiation, which suggests formation of potentially damaging protein-peroxide species that we will investigate further and extend to cancer cells.
We hypothesize a protective role for Prx in peroxide-mediated skin damage upon UV-exposure. We will study the peroxidase function of Prx in relation to protein and DNA damage in human melanocytes.
We will use redox proteomics in the above systems to get insight into the protecting roles and potential interactors of Prx.

What is the major research question?
Describe here briefly the problem to be solved by the research, the starting hypothesis, and the questions addressed by the experiments.

For a long time hydrogen peroxide was viewed as an unwanted deleterious byproduct of aerobic respiration. However, it is now well accepted that it is also an important mediator of cellular events as a primary oxidant species in redox signaling (being the signal). Therefore, the balancing of its in vivo production and consumption is crucial in human health. Peroxide-mediated oxidative stress has been associated with many diseases including cancer. On the other hand H2O2 was proposed to be involved as an intermediate in the antitumor activities of various cancer therapies as well as a contributor to the unwanted side effects of these treatments.
Based on previous research by us and others it is becoming evident that the ubiquitous peroxidase enzymes, peroxiredoxins (Prx), are primary cellular targets of peroxide species. Therefore, we will investigate the roles of these proteins in regulating the actions of peroxides in cancer. More specifically: this application is aimed to be a milestone in deciphering the roles of Prx in the protection of host cells from radio- or chemotherapy-induced peroxide stress as well as in the antitumor effects of these treatments. In addition, we believe that Prx will be involved in UV-radiation-induced skin damage via interacting with radiation-generated peroxides that were proposed to contribute to skin cell DNA and protein damage. Therefore, this study will allow us the first insight into the roles of the peroxidase functions of Prx in tumor development and cancer therapy and will set the stage for more focused investigations to elucidate the underlying molecular mechanisms of these processes.

What is the significance of the research?
Describe the new perspectives opened by the results achieved, including the scientific basics of potential societal applications. Please describe the unique strengths of your proposal in comparison to your domestic and international competitors in the given field.

Cancer is one of the leading causes of death worldwide. In addition, chemo- and radiotherapy is associated with serious side effects that largely affect the life quality of cancer patients. The side effects and/or antitumor actions of paclitaxel and doxorubicin treatments, as well as radiotherapy are associated with the damaging actions of therapy-induced reactive oxygen species (ROS). In addition, the role of ROS in cancer development is gaining increasing attention. H2O2 and other peroxide species were shown to be key players in these processes, but it is still challenging to investigate the specific actions of peroxides (or other ROS) in biological systems. This is partly due to the fact that ROS interconvert and despite of extensive efforts to develop peroxide sensors/reporters, in most systems the specificity of intracellular peroxide detection is still debated.
Our project is aimed at investigating the peroxidase activities of peroxiredoxins (Prx) that are suggested to be one of the primary reducing agents of peroxide species in cellular systems. Prx are not only specific to peroxides, but they are also highly abundant in various cellular compartments and they exhibit extraordinary reactivities with peroxides. Therefore, our study is expected to provide a new perspective in investigating the molecular mechanisms of how peroxides are involved in cancer therapy and tumor development via studying their reactions with their primary cellular targets. We will also study intracellular Prx oxidation upon UV-radiation of melanocytes in relation with peroxide-mediated DNA damage and protein oxidation. This is expected to set the stage for future studies that may allow new insights into UV-radiation-induced skin cancer development.
In general, we believe that the results of this work will provide fundamental information on possible peroxide-mediated biological events in relation with cancer therapy and development. Furthermore, if the peroxidase functions of Prx prove to have mediatory roles in the above events than Prx might become potential drug targets for cancer treatment and/or for reducing therapy-related deleterious side effects.

Summary and aims of the research for the public
Describe here the major aims of the research for an audience with average background information. This summary is especially important for NRDI Office in order to inform decision-makers, media, and others.

Antioxidants are thought to protect us from harmful oxidants and free radicals that are commonly called Reactive Oxygen Species (ROS). ROS production inside our body was associated with aging and the development of many diseases such as cancer. In relation with cancer treatment, antioxidants are also suggested to protect patients from unwanted radio- or chemotherapy-induced side effects.
Indeed there are convincing scientific evidences for the involvement of ROS in these processes. They are known to be generated during inflammation, as a result of ionizing radiation or upon metabolism of certain drugs or toxins. However, ROS are not only harmful but also have pivotal physiological functions and therefore a healthy balance of oxidants and antioxidants inside our body is very important. In addition, the term ROS involves a variety of chemical substances and despite of the large body of scientific literature on this topic, the nature of the actual species that could be responsible for some of the biological phenomena are in many cases still debated.
We propose to study the specific roles of peroxides (that are major components of ROS) in cancer related processes via investigating their reactions with the antioxidant proteins called peroxiredoxins (Prx). Prx are specific cellular peroxide-reducing agents. We will investigate Prx-mediated peroxide neutralization in 1) blood cells in relation with radiation- and chemotherapy-induced side effects and 2) in cancer cells to gain further insight into the antitumor activities of cancer treatments. In addition, we will test the reactions of Prx with UV-radiation-induced peroxides in relation with sun exposure-caused skin cancer.





 

Zárójelentés

 
kutatási eredmények (magyarul)
Új ismeretekkel szolgáltunk a daganatos betegségek redoxibiológiájának területén -Azonosítottuk az EGF indukált H2O2 termelés forrását (DUOX1) és reakciópartnereit (Prx2,3) A431 sejtekben. -Megmutattuk, hogy az A549 sejtekben a Prx2 expressziója, proteoszómális lebontás miatt alacsony, ami szerepet játszhat a STAT3 folytonos aktivációjában. -Bizonyítottuk, hogy vörösvértestekben a doxorubicin generálta H2O2 a Prx2-vel reagál. G6PD hiány esetén a Prx rendszer túlterhelt az alacsony NADPH termelés miatt, ami hemoglobin oxidációhoz és az eritrociták roncsolódásához vezet. -Hozzájárultunk egy proton relé rendszer felfedezéséhez a GAPDH fehérjében, amely szerepet játszik a sejtek antioxidáns védekező mechanizmusában a Prx rendszer túlterheltsége esetén. -Igazoltuk, hogy a RITA daganatellenes szer a TrxR1 Trp114 aminosavjának oxidációján keresztül okoz apoptotikus sejthalált. -Találtunk egy új mechanizmust, amely megvédi a Prx és a redoxivezérelt PTP1B fehérjék aktív Cys-eit az oxidációtól. -Új módszereket fejlesztettünk poliszulfidáció detektálására és mechanisztikus vizsgálatokat végeztünk a tiol redoximódosulatok detektálását célzó eljárások előnyeit és hátrányait illetően. -Megmutattuk, hogy a Trx és GSH rendszerek fontosak a poliszulfid homeosztázisban és a perszulfidáció által vezérelt jelátvitelben. -Hozzájárultunk annak megértéséhez, hogy a poliszulfidok hogyan termelődnek sejtjeinkben. -Alátámasztottuk, hogy a poliszulfidáció védő hatást fejt ki rákos sejtekben.
kutatási eredmények (angolul)
The project provided new insights into cancer redox biology on several grounds -We revealed the source (DUOX1) and targets (Prx2,3)of EGF-induced H2O2 in A431 cells. -We found that in A549 cells, Prx2 levels are low due to proteasomal degradation, which may be involved in the constitutive activation of STAT3. -We demonstrated that Prx2 capture doxorubicin-induced H2O2in erythrocytes. In G6PD deficiency the Prx systems are overwhelmed due to low NADPH production, which cause hemoglobin oxidation and erythrocyte damage. -We contributed to the discovery of a proton relay system in GAPDH, which plays a role in the redox regulation of cellular antioxidant protection when the Prx system is overwhelmed. -We demonstrated that the anticancer RITA-induce Trp114 oxidation in TrxR1, which contributes to apoptotic cancer cell death. -We discovered a novel mechanism, which protects Prx and the redox regulated phosphatase PTP1B from overoxidation via polysulfidation of functional Cys residues. -We developed methods to detect Cys-polysulfidation and carried out comprehensive mechanistic studies to elucidate caveats and advantages associated with detections of Cys redox modifications. -We have shown that Cys-polysulfides are abundant in cells and that the Trx and GSH systems orchestrate polysulfide homeostasis and redox signaling. -We contributed to our understanding how polysulfides are produced in cells. -We showed that polysulfidation plays protecting roles in cancer cells.
a zárójelentés teljes szövege https://www.otka-palyazat.hu/download.php?type=zarobeszamolo&projektid=109843
döntés eredménye
igen





 

Közleményjegyzék

 
Kozich Viktor; Ditrói Tamás; Sokolová Jitka; Křížková Michaela; Krijt Jakub; Ješina Pavel; Nagy Péter: Metabolism of sulfur compounds in homocystinurias, British Journal of Pharmacology - accepted, 2018
Bogdandi V, Ida T, Sutton TR, Bianco C, Ditroi T, Koster G, Henthorn HA, Minnion M, Toscano JP, van der Vliet A, Pluth MD, Feelisch M, Fukuto JM, Akaike T, Nagy P: Speciation of Reactive Sulfur Species and their Reactions with Alkylating Agents: Do we have any clue about what is present inside the cell?, BR J PHARMACOL &: p. &., 2018
Bianco CL, Akaike T, Ida T, Nagy P, Bogdandi V, Toscano JP, Kumagai Y, Henderson CF, Goddu RN, Lin J, Fukuto JM: The Reaction of Hydrogen Sulfide with Disulfides: Formation of a Stable Trisulfide and Implications to Biological Systems., BR J PHARMACOL &: p. &., 2018
Fukuto JM; Ignarro LJ; Nagy P; Wink DA; Kevil CG; Feelisch M; Cortese-Krott MM; Bianco CL; Kumagai Y; Hobbs AJ; Lin J; Ida T; Akaike T: Biological Hydropersulfides and Related Polysulfides: A New Concept and Perspective in Redox Biology, FEBS LETTERS, 2018
Potor László, Méhes Gábor, Hendrik Zoltán, Jeney Viktória, Pethő Dávid, Vasas Anita, Pálinkás Zoltán, Balogh Enikő, Gyetvai Ágnes, Whiteman Matthew, Torregrossa Roberta, Wood Mark E, Olvasztó Sándor, Nagy Péter, Nagy Péter, Balla György, Balla József: Hydrogen Sulfide Abrogates Hemoglobin-Lipid Interaction In Atherosclerotic Lesion, OXID MED CELL LONGEV 2018: Paper 3812568. 16 p., 2018
Doka E, Arner ESJ, Schmidt EE, Nagy P.: ProPerDP, a Protein Persulfide Detection Protocol., In: Beltowski J, editor. Methods Mol Biol. Special Issue: Springer (in press), 2018
Dorottya Garai, Zoltán Pálinkás, József Balla, Anthony J. Kettle, Péter Nagy: Measurements for sulfide-mediated inhibition of myeloperoxidase activity, In: Beltowski J, editor. Methods Mol Biol. Special Issue: Springer (in press), 2018
Garai D, Rios-Gonzalez BB, Furtmuller PG, Fukuto JM, Xian M, Lopez-Garriga J, Obinger CC, Nagy P: Mechanisms of myeloperoxidase catalyzed oxidation of H2S by H2O2 or O2 to produce potent protein Cys-polysulfide-inducing species., FREE RADICAL BIO MED 113: pp. 551-563., 2017
Christopher Kevil; Miriam M Cortese-Krott; Péter Nagy; Martin Feelisch; Csaba Szabo: Cooperative interactions between NO and H2S: chemistry, biology, physiology, pathophysiology, Nitric Oxide (Third Edition): Biology and Pathobiology, 2017
Akaike T, Ida T, Wei FY, Nishida M, Kumagai Y, Alam MM, Ihara H, Sawa T, Matsunaga T, Kasamatsu S, Nishimura A, Morita M, Tomizawa K, Nishimura A, Watanabe S, Inaba K, Shima H, Tanuma N, Jung M, Fujii S, Watanabe Y, Ohmuraya M, Nagy P, Feelisch M, Fukuto JM, Motohashi H: Cysteinyl-tRNA synthetase governs cysteine polysulfidation and mitochondrial bioenergetics., NAT COMMUN 8: (1) p. 1177., 2017
Heppner DE, Hristova M, Ida T, Mijuskovic A, Dustin CM, Bogdandi V, Fukuto JM, Dick TP, Nagy P, Li J, Akaike T, van der Vliet A: Cysteine perthiosulfenic acid (Cys-SSOH): A novel intermediate in thiol-based redox signaling?, REDOX BIOL 14: pp. 379-385., 2017
Cortese-Krott MM, Koning A, Kuhnle GG, Nagy P, Bianco C, Pasch A, Wink DA, Fukuto J, Jackson AA, van Goor H, Olson KR, Feelisch M: The Reactive Species Interactome: Evolutionary Emergence, Biological Significance, and Opportunities for Redox Metabolomics and Personalized Medicine, ANTIOXIDANTS & REDOX SIGNALING 27:(10) 684-712., 2017
Doka E, Pader I, Biro A, Johansson K, Cheng Q, Ballago K, Prigge JR, Pastor-Flores D, Dick TP, Schmidt EE, Arner ES, Nagy P: A novel persulfide detection method reveals protein persulfide- and polysulfide-reducing functions of thioredoxin and glutathione systems., SCIENCE ADVANCES 2: (1), 2016
Nagy Péter, Pálinkás Zoltán, Budai Barna, Tóth Imre, Varga-Vasas Anita: Chemical aspects of hydrogen sulfide measurements in physiological samples, BIOCHIMICA ET BIOPHYSICA ACTA-GENERAL SUBJECTS: 1840, 876-891, 2014
Virág Bogdándi, Péter Nagy: Speciation of reactive sulfur species: Do we have any clue about what’s inside the cell?, Invited Speaker at the 4th meeting of the study group for redox biology of the German Society for Molecular Biology and Biochemistry, Berlin, Germany, 2018
Nagy Péter: Speciation of reactive sulfur species: do we have any clue about what’s inside the cell, Invited speaker at the Thiol-Based Redox Regulation and Signaling (Gordon Research Conference), Spain, 2018
Péter Nagy: Dynamic redox cycling of hydrogen sulfide and polysulfide species could represent an important regulatory element in sulfur biology, Invited Speaker and session chair/organizer at the 2018 SFRRI, Lisboa, Portugal, 2018
Péter Nagy: Reactive sulfur species: mechanistic considerations for their regulatory functions in redox biology, Invited Speaker and session chair/organizer of the Redox Biology section at the 2018 FEBS conference, Prague, Cech Republic, 2018
Péter Nagy: Speciation of reactive sulfur species: do we have any clue about what’s inside the cell, Invited Speaker and member of the scientific advisory board at the 5th World Congress on Hydrogen Sulfide in Biology and Medicine, Toronto, Canada, 2018
Bogdándi Virág: Nitrozoperszulfid biológiai hatásának vizsgálata TRPA1 receptorok aktivációjának tanulmányozásával, előadás Új Nemzeti Kiválóság Program Konferencia Pécs, 2018
Tamás Ditrói, Attila Nagy and Péter Nagy: Dissecting the monobromobimane-based method for hydrogen sulfide measurement in biological samples, poster 4th meeting of the study group for redox biology of the German Society for Molecular Biology and Biochemistry, Berlin, Germany, 2018
Nagy Péter: Perszulfidok a tumorbiológiában, MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottság ülése, 2018
Bogdándi Virág, Nagy Péter: Reaktív kénszármazékok alkilálási reakciói –avagy mit detektálunk sejten belül?, MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottság ülése, 2018
Virág Bogdándi, István Zoárd Bátai, Magda Minnion, Zoltán Sándor, Erika Pintér, Martin Feelisch and Péter Nagy: Nitrosopersulfide(SSNO―) is a potential protein Cyspolysulfidatingagent with sustained and long range effects, poster SFRRI, 2018
Nagy Péter: Enzimkinetika és mechanizmus a mieloperoxidáz kén-hidrogénnel való reakcióiban, előadás MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottsági Ülés, 2017
Virág Bogdándi: CysteinePerthiosulfenicAcid(Cys-SSOH): A NovelIntermediateinThiol-BasedRedoxSignaling, előadás Plant and Human Sulfur Biology Conference 2017, 2017
Virág Bogdándi, István Zoárd Bátai, Magda Minnion, Zoltán Sándor, Erika Pintér, Martin Feelischand Péter Nagy: Nitrosopersulfide(SSNO―) is a potential protein Cyspolysulfidatingagent with sustained and long range effects, 7th Interdisciplinary Doctoral Conference Pécs, 2017
David E. Heppner, Milena Hristova, Tomoaki Ida, Ana Mijuskovic, Christopher M. Dustin, Virág Bogdándi, Jon M. Fukuto, Tobias P. Dick, Péter Nagy, Jianing Li, Takaaki Akaike and Albert van der Vliet: CysteinePerthiolsulfenicAcid(Cys-SSOH): A NovelIntermediateinThiol-BasedRedoxSignaling, poster Hungary7th Interdisciplinary Doctoral Conference Pécs, 2017
Szczesny B, Marcatti M, Zatarain JR, Druzhyna N, Wiktorowicz JE, Nagy P, Hellmich MR, Szabo C: Inhibition of hydrogen sulfide biosynthesis sensitizes lung adenocarcinoma to chemotherapeutic drugs by inhibiting mitochondrial DNA repair and suppressing cellular bioen, SCIENTIFIC REPORTS 6: p. 36125., 2016
David E. Heppner, Milena Hristova, Tomoaki Ida, Ana Mijuskovic, Christopher M. Dustin, Bogdándi Virág, Jon M. Fukuto, Tobias P. Dick, Péter Nagy, Jianing Li, Takaaki Akaike, Albert van der Vliet: Cisztein―pertioszulfénsav(Cys-SSOH): A tiolfehérjéket érintő redoxjelátvitel egy újabban azonosított köztiterméke, előadás MTA Reakciókinetikaiés Fotokémiai Munkabizottsági ÜlésBudapest, 2017
Takaaki Akaike, Tomoaki Ida, Fan-Yan Wei, Motohiro Nishida, Yoshito Kumagai, Md. Morshedul Alam, Hideshi Ihara, Tomohiro Sawa, Tetsuro Matsunaga1, Shingo Kasamatsu, Akiyuki Nishimura, Masanobu Morita, Kazuhito Tomizawa, Akira Nishimura, Satoshi Watanabe, Kenji Inaba, Hiroshi Shima, Nobuhiro Tanuma, Minkyung Jung, Shigemoto Fujii, Yasuo Watanabe, Masaki Ohmuraya, Péter Nagy, Martin Feelisch, Jon M. Fukuto & Hozumi Motohashi: Cysteinyl-tRNA synthetase governs cysteine polysulfidation and mitochondrial bioenergetics, Nature Communications (in press), 2017
Doka E, Arner ESJ, Schmidt EE, Nagy P.: ProPerDP, a Protein Persulfide Detection Protocol., In: Beltowski J, editor. Methods Mol Biol. Special Issue: Springer (in press), 2017
Bogdándi Virág, Bátai István Zoárd, Sándor Zoltán, Sághy Éva, Pintér Erika, Nagy Péter: A kénhidrogén redoxjelátviteli folyamatokban betöltött szerepének biológiai vizsgálata, előadás a Doktoranduszok a Klinikai Kutatásokban Pécs, 2017
Dorottya Garai, Bessie B. Ríos-González, Paul G. Furtmüller, Jon M. Fukuto, Ming Xian, Juan López-Garriga, Christian C. Obinger, and Péter Nagy: Mechanisms of myeloperoxidase catalyzed oxidation of H2S by H2O2 or oxygen to produce bioactive sulfane sulfur species, Plant and Human Sulfur Biology Conference 2017 (poszter), 2017
Éva Dóka, Noémi Balog, Takeru Sonobe, Risa Kudo, Akira Nishimura Elias S. J. Arnér, Jon M. Fukuto, Takaaki Akaike, Péter Nagy: Protective function of protein polysulfidation against thiol overoxidation, Plant and Human Sulfur Biology Conference 2017, 2017
Nagy Péter: Reaktív Kén Származékok redoxibiológiájának mechanizmusai. Új irányok a molekuláris onkológiában, Invited Speaker, Nemzeti Agykutatási program, 2017
Nagy Péter: OXIDATÍV STRESSZ és REDOXIJELÁTVITEL Betekintés a redoxibiológia molekuláris világába, Magyar Tudományos Akadémia MTA Doktora fokozat nyilvános vitája, 2016
Katalin Erdélyi, Olav Engebraaten, Zoltán Pálinkás, Krisztina Ballagó, Attila Nagy, József Tóvári, Zoltán Mátrai, András Rosta, Laxmi Silwal-Pandit, Henrik Johansson, Janne Lehtiö, Anne-Lise Børresen-Dale and Péter Nagy: CBS is a potential therapeutic target and/or biomarker in basal like breast cancer., poster Summer School in Translational Cancer Research, 2016
Vasas Anita, Dóka Éva, Fábián István, Nagy Péter: A diszulfidok H2S általi redukciójának kinetikai és mechanisztikus vizsgálata, IV. Interdiszciplinális Doktorandusz Konferencia, Pécs, (előadás), 2015
Dóka Éva, David Peralta, Agnieszka K. Bronowska, Bruce Morgan, Koen Van Laer, Frauke Gräter, Tobias P. Dick, Nagy Péter: A glicerinaldehid-3-foszfát-dehidrogenáz enzim redox regulációjának molekuláris mechanizmusa, előadás MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottság ülése 2015, 2015
Dóka Éva, Irina Pader, Bíró Adrienn, Katarina Johansson, Qing Cheng, Ballagó Krisztina, Justin R. Prigge, Daniel Pastor-Flores, Tobias P. Dick, Ed Schmidt, Elias S. J. Arnér, Nagy Péter: Fehérje perszulfid poszttranszlációs módosulatok képződésének és redukciójának vizsgálatai, előadás MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottsági ülés, 2015
Nagy Péter: Tiol fehérjék és a kénhidrogén redox biológiai aspektusai mechanisztikus kémiai szemszögből, Meghívott előadó Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont szeminárium, 2015
Zoltán Pálinkás, Paul G. Furtmüller, Attila Nagy, Christa Jakopitsch, Katharina F. Pirker, Marcin Magierowski, Katarzyna Jasnos, John L.Wallace, Christian Obinger and Péter Nagy: Interactions of the small signaling molecule, hydrogen sulfide with myeloperoxidase, speaker at the European collaboration in oxidative stress and redox biology- MC/WG meeting, Padova, Olaszország, 2014
Zoltán Pálinkás, Paul G. Furtmüller, Attila Nagy, Christa Jakopitsch, Katharina F. Pirker, Marcin Magierowski, Katarzyna Jasnos, John L.Wallace, Christian Obinger and Péter Nagy: Interactions of hydrogen sulfide with myeloperoxidase, speaker at the COST 3nd Working Group meeting, Messina, Olaszország, 2014
Zoltán Pálinkás, Anita Vasas, Paul G Furtmüller, Christian Obinger, József Balla, Péter Nagy: Reduction of highly oxidizing heme redox intermediates by H2S and its possible contributions to the antioxidant actions of H2S, speaker at the 4th International Conference on the Biology of Hydrogen Sulfide, Napoli, Italy, 2016
Zoltán Pálinkás, Paul G. Furtmüller, Attila Nagy, Christa Jakopitsch, Katharina F. Pirker, Marcin Magierowski, Katarzyna Jasnos, John L.Wallace, Christian Obinger, Péter Nagy: Interactions of hydrogen sulfide with myeloperoxidase, Nitric Oxide Volume 47, Supplement, 1 May 2015, Pages S58–S59 3rd European Conference on the Biology of Hydrogen Sulfid, Athens, Greece, (poszter), 2015
Anita Vasas, Éva Dókaa, István Fábián, Péter Nagy: Kinetic and thermodynamic studies on the disulfide-bond reducing potential of H2S, Nitric Oxide Volume 47, Supplement, 1 May 2015, Pages S58 3rd European Conference on the Biology of Hydrogen Sulfid, Athens, Greece, (poszter), 2015
Marian Grman, Miriam M. Cortese-Krott, Virag Bogdandi, Martin Feelisch, Karol Ondrias, Peter Nagy: Polysulfides as Intermediate Species and Products of Nitrosopersulfide Synthesis and Decomposition, 4th International Conference on the Biology of Hydrogen Sulfide, Napoli, Italy,(poszter), 2016
Vasas Anita, Fábián István, Nagy Péter: A hidrogén-szulfid diszulfidokkal való reakcióinak kinetikája és mechanizmusa, előadás MTA Reakciókinetikai és Fotokémiai Munkabizottsági Ülése, Siófok, 2014
Vasas A, Doka E, Fabian I, Nagy P: Kinetic and thermodynamic studies on the disulfide-bond reducing potential of hydrogen sulfide., NITRIC OXIDE-BIOL CH 46: 93-101, 2015
Doka E, Pader I, Biro A, Johansson K, Cheng Q, Ballago K, Prigge JR, Pastor-Flores D, Dick TP, Schmidt EE, Arner ES, Nagy P: A novel persulfide detection method reveals protein persulfide- and polysulfide-reducing functions of thioredoxin and glutathione systems., SCIENCE ADVANCES 2: (1) (AAAS, First IF in 2018), 2016
Sirokmany G, Pato A, Zana M, Donko A, Biro A, Nagy P, Geiszt M: Epidermal growth factor-induced hydrogen peroxide production is mediated by dual oxidase 1., FREE RADICAL BIO MED 97: 204-211, 2016
Nagy Péter: Dynamic redox cycling of hydrogen sulfide and polysulfide species could represent an important regulatory element in sulfur biology, Invited speaker at the Plant and Human Sulfur Biology Conference 2017, 2017
Cortese-Krott MM, Koning A, Kuhnle GG, Nagy P, Bianco C, Pasch A, Wink DA, Fukuto J, Jackson AA, van Goor H, Olson KR, Feelisch M: The Reactive Species Interactome: Evolutionary Emergence, Biological Significance, and Opportunities for Redox Metabolomics and Personalized Medicine, ANTIOXIDANTS & REDOX SIGNALING 27:(10) 684-712., 2017
Nagy Péter: Roles of the thioredoxin and glutathione systems in reduction of inorganic- and Cys-polysulfide spec, Invited Speaker at the SE2017: The 11th Intenational Symposium on Selenium in Biology and Medicine and The 5th International Conference on Selenium in the inveronment and, 2017
Nagy Péter: Hydrogen Sulfide Signaling, Invited Lecture at the Redox regulation, oxidative stress and selenoproteins - Summer Graduate Course, Stockholm, Sweden, 2017
Nagy Péter: Molecular models of hydrogen sulfide-mediated protection against oxidative stress, Invited Speaker at 90th Annual Meeting of Japanese Society for Bacteriology Sendai, Japán, 2017
Nagy Péter: Tiol fehérjék és a kénhidrogén redox-biológiai funkciói mechanisztikus-kémiai szemszögből, Debreceni Egyetem- Invited seminar lecture, 2016
Nagy Péter: Some aspects of sulfur biology from a mechanistic chemist's perspective, Invited seminar lecture Koeln, Germany, 2016
Nagy Péter: Chemical aspects of sulfane sulfur biology, Invited Speaker Tohoku University Graduate School of Medicine, Sendai, Japan, 2016
Nagy Péter: Advances and challenges in the field of H2S biology, Invited Speaker Dojindo Inc. HQs in Kumamoto, Japan, 2016
Ono K, Akaike T, Sawa T, Kumagai Y, Wink DA, Tantillo DJ, Hobbs AJ, Nagy P, Xian M, Lin J, Fukuto JM: Redox chemistry and chemical biology of H2S, hydropersulfides, and derived species: Implications of their possible biological activity and utility., FREE RADICAL BIO MED 77: 82-94, 2014
Nagy Péter: Hydrogen sulfide, the new kid on the block in redox signaling, Free Radical Biology and Medicine Volume 96, Supplement 1, July 2016, Pages S8 Invited Speaker at the Society for Free Radical Research-Europe, Budapest, Hungary, 2016
Nagy Péter: Molecular pathways in persulfide biology, Invited Speaker at the 9th International Conference on the Biology, Chemistry, and Therapeutic Applications of Nitric Oxide held jointly with the 16th Annual Scientific M, 2016
Nagy Péter: Bio-chemical aspects of thiol oxidation, Invited Seminar Kyoto University, Kyoto, Japan, 2016
Nagy Péter: Insights into the molecular pathways of persulfide-mediated redox signaling, Invited Speaker at the 4th International Conference on the Biology of Hydrogen Sulfide, Napoli, Italy, 2016
Nagy Péter: Protein persulfides: Insights into the molecular mechanisms of H2S signaling, Invited plenary lecture at the Joint Meeting of the Societies for Free Radical Research Australasia and Japan, Christchurch, New- Zealand, 2015
Nagy Péter: Mechanistic Chemical Perspective of Hydrogen Sulfide Signaling, Nitric Oxide Volume 47, Supplement, 1 May 2015, Pages S5–S6 Invited Speaker at the 3rd European Conference on the Biology of Hydrogen Sulfid, Athens, Greece, 2015
Éva Dóka, Adrienn Bíró, Zoltán Pálinkás, Krisztina Ballagó, Ming Xian, Tobias P. Dick, Elias S. J. Arnér and Péter Nagy: ProPerDP, a novel Protein Persulfide Detection Protocol, Thiol-based redox switches in life sciences ESF-EMBO conference, Sant Feliu de Guixols, Spain (poszter)), 2015
Bíró Adrienn, Ballagó Krisztina, Pálinkás Zoltán, Barancsiné Szűcs Judit, Garai Dorottya, Nagy Péter: Peroxiredoxinok szerepe az A549 sejtek paclitaxel rezisztenciájában, Magyar Onkológusok Társasága, Budapest, Magyarország (poszter), 2015
Nagy Péter, Bíró Adrienn, Dóka Éva, Ballagó Krisztina, Pálinkás Zoltán, Garai Dorottya, Budai Barna, Nagy Attila, Barancsiné Szűcs Judit, Vasas Anita, Rosta András, Kásler Miklós: Tiolok a tumobiológiában, előadás Magyar Onkológusok Társasága, Budapest, Magyarország, 2015
Nagy Péter: Tools and techniques for gasotrasmitters detection; working with gasotransmitters, Invited Trainer at the Training School on Gasotransmitters Biology and Chemistry, Capri, Italy, 2014
Nagy Péter: Chemical aspects of gasotransmitter signaling, Invited Trainer at the Training School on Gasotransmitters Biology and Chemistry, Capri, Italy, 2014
Nagy Péter: Kinetics and mechanisms of thiol redox reactions in relation to their biological functions, Invited Talk at the Redox Biology Seminars, Heidelberg DKFZ, Germany, 2014
Nagy Péter: Mechanistic chemical perspective of thiol redox biology, Invited Speaker at the Thiol-based redox switches in life sciences ESF-EMBO conference, Sant Feliu de Guixols, Spain, 2015
Nagy Péter: Hydrogen sulfide and redox signaling, Invited Speaker at the “Redox Regulation, Oxidative Stress, and Selenoproteins.” Medical University of South Carolina in Charleston, S.C., 2015
Nagy Péter: Mechanistic Chemical Perspective of Hydrogen Sulfide Signaling, Invited Speaker at the 3rd European Conference on the Biology of Hydrogen Sulfid, Athens, Greece, 2015
Nagy Péter: Mechanistic Chemical Perspective of Hydrogen Sulfide Signaling, Invited Speaker at the „RISE Enhancing Biomedical Sciences and Biomedical Engineering in Science and Technology”Mayagüez, Puerto Rico, 2015
Nagy Péter: Redox biochemistry of thiol proteins and hydrogen sulfide, Invited Seminar LSU Health Shreveport, USA, 2015
Palinkas Z, Furtmuller PG, Nagy A, Jakopitsch C, Pirker KF, Magierowski M, Jasnos K, Wallace JL, Obinger C, Nagy P: Interactions of Hydrogen Sulfide with Myeloperoxidase., BR J PHARMACOL 172: 1516-1532, 2015
Péter Nagy: Mechanistic considerations of sulfide versus polysulfide mediated signaling events from a chemist’s perspective., Nitric Oxide Volume 39, Supplement, 30 May 2014, Pages S12–S13 Invited Speaker at the Third International Conference on the Biology of Hydrogen Sulfide, 2014
Palinkas Z, Furtmuller PG, Nagy A, Jakopitsch C, Pirker KF, Magierowski M, Jasnos K, Wallace JL, Obinger C, Nagy P: Interactions of Hydrogen Sulfide with Myeloperoxidase., BR J PHARMACOL 172: 1516-1532, 2015
Berenyiova A, Grman M, Mijuskovic A, Stasko A, Misak A, Nagy P, Ondriasova E, Cacanyiova S, Brezova V, Feelisch M, Ondrias K: The reaction products of sulfide and S-nitrosoglutathione are potent vasorelaxants., NITRIC OXIDE-BIOL CH 46: 123-130, 2015
Vasas A, Doka E, Fabian I, Nagy P: Kinetic and thermodynamic studies on the disulfide-bond reducing potential of hydrogen sulfide., NITRIC OXIDE-BIOL CH 46: 93-101, 2015
Peralta D, Bronowska AK, Morgan B, Doka E, Van Laer K, Nagy P, Grater F, Dick TP: A proton relay enhances ​H2O2 sensitivity of ​GAPDH to facilitate metabolic adaptation, NAT CHEM BIOL 11: (2) 156-163, 2015
Nagy P: Mechanistic Chemical Perspective of Hydrogen Sulfide Signaling, METHOD ENZYMOL 554: 3-29, 2015
Xu J, Eriksson SE, Cebula M, Sandalova T, Hedstrom E, Pader I, Cheng Q, Myers CR, Antholine WE, Nagy P, Hellman U, Selivanova G, Lindqvist Y, Arner ES: The conserved Trp114 residue of TrxR1 has a redox sensor-like function triggering oligomerization and crosslinking upon oxidative stress related to cell death., CELL DEATH DIS 6: e1616, 2015
Cortese-Krott MM, Kuhnle GG, Dyson A, Fernandez BO, Grman M, DuMond JF, Barrow MP, McLeod G, Nakagawa H, Ondrias K, Nagy P, King SB, Saavedra JE, Keefer LK, Singer M, Kelm M, Butler AR, Feelisch M: Key bioactive reaction products of the NO/H2S interaction are S/N-hybrid species, polysulfides, and nitroxyl., P NATL ACAD SCI USA 112: (34) E4651-E4660, 2015
Éva Dóka, Irina Pader, Adrienn Bíró, Katarina Johansson, Qing Cheng, Krisztina Ballagó, Justin R. Prigge, Daniel P.-Flores, Tobias P. Dick, Edward E. Schmidt, Elias S. J. Arnér and Péter Nagy: ProPerDP, anovel Protein Persulfide Detection Protocol, reveals persulfide-and polysulfide reducing functions of the Trx and GSH systems, Redox regulation, oxidative stress and selenoproteins - Summer Graduate Course University of Nebraska, Lincoln, NE, USA (poszter), 2016
Doka E, Pader I, Biro A, Johansson K, Cheng Q, Ballago K, Prigge JR, Pastor-Flores D, Dick TP, Schmidt EE, Arner ES, Nagy P: A novel persulfide detection method reveals protein persulfide- and polysulfide-reducing functions of thioredoxin and glutathione systems., SCIENCE ADVANCES 2: (1) (AAAS, First IF in 2017), 2016
Sirokmany G, Pato A, Zana M, Donko A, Biro A, Nagy P, Geiszt M: Epidermal growth factor-induced hydrogen peroxide production is mediated by dual oxidase 1., FREE RADICAL BIO MED 97: 204-211, 2016
Baranyai T, Herczeg K, Onodi Z, Voszka I, Modos K, Marton N, Nagy G, Mager I, Wood MJ, El Andaloussi S, Palinkas Z, Kumar V, Nagy P, Kittel A, Buzas EI, Ferdinandy P, Giricz Z: Isolation of Exosomes from Blood Plasma: Qualitative and Quantitative Comparison of Ultracentrifugation and Size Exclusion Chromatography Methods, PLOS ONE 10: (12), 2015
Zoltán Pálinkás1, Paul G. Furtmüller2, Attila Nagy1, Christa Jakopitsch2, Katharina F. Pirker2, Marcin Magierowski3, Katarzyna Jasnos3, John L.Wallace3, Christian Obinger2 and Péter Nagy1*: Interactions of hydrogen sulfide with human myeloperoxidase, British Journal of Pharmacology, 2014
Ballagó Krisztina1, Budai Barna1, Pálinkás Zoltán1, Szűcs Judit1, Nagy Attila1, Kásler Miklós2 és Nagy Péter1: Redox Proteomika az Országos Onkológiai Intézetben, MOT kongresszus absztrakt gyűjteménye, 2013
Nagy Péter1 és Liszkay Gabriella 2: A melanoma malignum biológiai- és immun-terápiáinak molekuláris alapjai., MOT kongresszus absztark gyűjteménye, 2013
Péter Nagy: Mechanistic considerations of sulfide versus polysulfide mediated signaling events from a chemist’s perspective., Invited Speaker at the Third International Conference on the Biology of Hydrogen Sulfide, 2014
Berenyiova A, Grman M, Mijuskovic A, Stasko A, Misak A, Nagy P, Ondriasova E, Cacanyiova S, Brezova V, Feelisch M, Ondrias K: The reaction products of sulfide and S-nitrosoglutathione are potent vasorelaxants., NITRIC OXIDE-BIOL CH 46: 123-130, 2015
Cortese-Krott MM, Kuhnle GG, Dyson A, Fernandez BO, Grman M, DuMond JF, Barrow MP, McLeod G, Nakagawa H, Ondrias K, Nagy P, King SB, Saavedra JE, Keefer LK, Singer M, Kelm M, Butler AR, Feelisch M: Key bioactive reaction products of the NO/H2S interaction are S/N-hybrid species, polysulfides, and nitroxyl., P NATL ACAD SCI USA 112: (34) E4651-E4660, 2015
Nagy P: Mechanistic Chemical Perspective of Hydrogen Sulfide Signaling, METHOD ENZYMOL 554: 3-29, 2015
Nagy Péter: Superoxide-mediated post-translational modification of tyrosine resideues, Invited Speaker at the at the Society for Free Radical Research- Europe meeting Stuttgart, Germany, 2015
Peralta D, Bronowska AK, Morgan B, Doka E, Van Laer K, Nagy P, Grater F, Dick TP: A proton relay enhances ​H2O2 sensitivity of ​GAPDH to facilitate metabolic adaptation, NAT CHEM BIOL 11: (2) 156-163, 2015
Vasas A, Doka E, Fabian I, Nagy P: Kinetic and thermodynamic studies on the disulfide-bond reducing potential of hydrogen sulfide., NITRIC OXIDE-BIOL CH 46: 93-101, 2015
Xu J, Eriksson SE, Cebula M, Sandalova T, Hedstrom E, Pader I, Cheng Q, Myers CR, Antholine WE, Nagy P, Hellman U, Selivanova G, Lindqvist Y, Arner ES: The conserved Trp114 residue of TrxR1 has a redox sensor-like function triggering oligomerization and crosslinking upon oxidative stress related to cell death., CELL DEATH DIS 6: e1616, 2015
Nagy P: Kinetics and Mechanisms of Thiol-Disulfide Exchange Covering Direct Substitution and Thiol Oxidation-Mediated Pathways., ANTIOXID REDOX SIGN 18: (13) 1623-1641, 2013





 

Projekt eseményei

 
2017-02-06 15:22:37
Résztvevők változása
2016-05-04 13:25:55
Résztvevők változása
2015-12-16 09:23:28
Résztvevők változása
2014-02-02 23:21:35
Résztvevők változása
2013-09-11 11:23:14
Résztvevők változása




vissza »