Koreai-magyar közös kutatás nukleáris vezérlő- és műszerkábelek állapotalapú karbantartási technológiájának fejlesztésére  részletek

súgó  nyomtatás 
vissza »

 

Projekt adatai

 
azonosító
123672
típus KNN
Vezető kutató Tamus Zoltán Ádám
magyar cím Koreai-magyar közös kutatás nukleáris vezérlő- és műszerkábelek állapotalapú karbantartási technológiájának fejlesztésére
Angol cím Condition Based Maintenance Technology Development for Nuclear Control and Instrumentation (C&I) Cable via Korea-Hungary Joint Research
magyar kulcsszavak atomerőmű, műszer- és vezérlőkábelek, kábvelek, kábelszigetelés, roncsolásmentes diagnosztika
angol kulcsszavak Nuclear power plant, Instrumentation and control cables, cables, cable insulation, non-destructive diagnostics
megadott besorolás
Elektrotechnika (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)60 %
Ortelius tudományág: Elektronika
Anyagtudomány és Technológia (fizika) (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)20 %
Ortelius tudományág: Műszaki tudományok
Anyagtudomány és Technológia (kémia) (Műszaki és Természettudományok Kollégiuma)20 %
zsűri Informatikai–Villamosmérnöki
Kutatóhely Villamos Energetika Tanszék (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
résztvevők Iváncsy Tamás
Orosz Tamás
Palotás László
Pukánszky Béla
Renkeczné Tátraaljai Dóra
Várdai Róbert
projekt kezdete 2017-10-01
projekt vége 2023-04-30
aktuális összeg (MFt) 36.000
FTE (kutatóév egyenérték) 3.74
állapot lezárult projekt
magyar összefoglaló
A kutatás összefoglalója, célkitűzései szakemberek számára
Itt írja le a kutatás fő célkitűzéseit a témában jártas szakember számára.

A nukleáris létesítmények biztonságos üzemeltetésének egyik alappillére, hogy a biztonsági funkciójú mérő-, jelző- és működtetőkábelek képesek legyenek ellátni tervezett biztonsági funkciójukat a teljes élettartamuk során, beleértve az üzemzavarok során a biztonsági funkció ellátásának idején előálló körülményeket. A kábelek minősítése során a funkcióképesség és a biztonsági funkció ellátásához szükséges teljesítmény-paraméterek fenntartását mind normál üzemi körülmények, mind a tervezés során figyelembe vett események alkalmával kialakuló viszonyok között igazolni kell. Az atomerőművi kábelek minősített állapotát a nukleáris létesítmény teljes élettartama alatt fenn kell tartani.
A kutatás célja, hogy az atomerőművi kábelekre roncsolásmentes állapotvizsgálati módszer kidolgozása, amely alapjául szolgálhat egy olyan állapotalapú karbantartási (CBM — Condition Based Maintenance) rendszer kidolgozásához, amely biztosítja az üzemelő és építés alatt álló atomerőművek kábeleinek minősített állapotának fenntartását.

Mi a kutatás alapkérdése?
Ebben a részben írja le röviden, hogy mi a kutatás segítségével megválaszolni kívánt probléma, mi a kutatás kiinduló hipotézise, milyen kérdéseket válaszolnak meg a kísérletek.

A nukleáris biztonsági funkciót betöltő kábelek minősítése a gyártók által elvégzett, funkcióképesség megtartására vonatkozó laboratóriumi, gyorsított öregítésen alapuló szabványos vizsgálatok. Bár ezek a vizsgálatok több évtizedes múltra tekintenek vissza, de a gyorsított öregítés kapcsolata a tényleges üzemi körülmények közt végbemenő öregedési folyamatokkal a mai napig tudományos vita tárgya. Ezen okok miatt, továbbá, mivel a minősített állapot fenntartásának az igazolása az engedélyes feladata, az atomerőműveket üzemeltetők folyamatosan vizsgálják a biztonsági funkciót betöltő kábelek állapotát. A funkciómegtartás szempontjából kiemelt jelentőségű az érszigetelések és a kábelköpeny állapota. A kábelek ezen komponenseinek állapotát valamilyen mechanikai, kémiai vagy villamos jellemző mérésén keresztül vizsgálják. A kémiai jellemzők, továbbá a legtöbb mechanikai tulajdonság vizsgálata mintavétellel jár emiatt az üzemelő kábeleket nem elég kikapcsolni, a kábelvonalból ki kell vágni egy vizsgálati mintadarabot, majd a vizsgálat miatt sértett kábelszakaszt helyre kell állítani. Ezzel szemben a villamos mérési módszerek alapvetően roncsolásmentesek, ezért a kábelvonal a beépítési helyén a vizsgálat elvégezhető. A kutatás célja egy olyan villamos vizsgálati módszereken alapuló állapotvizsgálati rendszer megalapozása, amely a vizsgált kábel általános állapotán túl segít megtalálni a kábelvonal gyengepontjait, a ’hot spot’-okat. A munka folyamán laboratóriumi öregítést végzünk kémiai, mechanikai és a potenciális villamos módszerek párhuzamos alkalmazásával. A kábel funkcionalitását meghatározó jellemzők és a roncsolásmentes villamos módszerek közti kapcsolatokat tárjuk fel.

Mi a kutatás jelentősége?
Röviden írja le, milyen új perspektívát nyitnak az alapkutatásban az elért eredmények, milyen társadalmi hasznosíthatóságnak teremtik meg a tudományos alapját. Mutassa be, hogy a megpályázott kutatási területen lévő hazai és a nemzetközi versenytársaihoz képest melyek az egyediségei és erősségei a pályázatának!

A projekt során kidolgozandó roncslásmentes állapotvizsgálati módszer alkalmazásával átfogóbb kép kapható az atomerőművekben üzemelő kábelek állapotáról. A módszer sajátossága, hogy villamos mérési módszereket alkalmaz, ezáltal a helyszínen elvégezhető a mérés. Az alkalmazott vizsgálófeszültség kisebb, mint a kábelek névleges feszültsége, ezáltal roncsolásmentes a vizsgálat.
A munkát a koreai Yonsei Egyetem Power IT laboratóriumával együtt dolgozva végezzük. A koreai partner koreai Yonsei Egyetemen kifejlesztett kapcsolt idő- és frekvenciatartománybeli reflektometriát alkalmazó módszerrel kombináljuk a BME-n kifejlesztett visszatérő feszültségmérésen alapuló szigetelésvizsgálati eljárást.
A koreai Yonsei Egyetemen a munkát Yong-June Shin, a Power IT laboratórium vezetője irányítja. Dr. Shin szintén részt vett a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség kábelvizsgálati projektjében, mint vezető tudományos szakértő.
Ez a kombinált mérési eljárás adja a módszer egyediségét, mert így mind a kábel szigetelésének általános állapota, mind pedig a helyi hibahelyek meghatározhatók. Ilyen kombinált, csak villamos méréstechnikán alapuló módszerek korábban nem léteztek, a nukleáris minősítő eljárások főként mechanikai jellemzők vizsgálatán alapulnak.
A kutatás eredményeként létrejövő újszerű technológia nemzetközi érdeklődésre is számot tarthat.

A kutatás összefoglalója, célkitűzései laikusok számára
Ebben a fejezetben írja le a kutatás fő célkitűzéseit alapműveltséggel rendelkező laikusok számára. Ez az összefoglaló a döntéshozók, a média, illetve az érdeklődők tájékoztatása szempontjából különösen fontos az NKFI Hivatal számára.

A projekt célkitűzése roncsolásmentes állapotvizsgálati módszer fejlesztése atomerőművekben üzemelő biztonsági funkciót betöltő kábelekre. Ezek a kábelek azok, amelyek a biztonsági funkciót betöltő érzékelők jeleit fogadják és beavatkozó berendezéseket működtetik. Éppen ezért, a kábelezés állapota meghatározó jelentőségű a nukleáris létesítmény biztonságos üzemeltetése szempontjából. Ugyanis ezen kábelek különböző környezeti igénybevételnek (magas hőmérséklet, sugárzás stb.) vannak kitéve, mely hatására az állapotuk folyamatosan romlik, öregszenek, ezért a biztonságos üzemeltetés csak a kábelhálózat karbantartásával tartható fenn. A korszerű karbantartási stratégia rendszeresen elvégzett, megbízható állapotvizsgálatra alapul, mellyel a kábelek hátralévő élettartama megbecsülhető. A kutatás során az atomerőművi kábelekre roncsolásmentes állapotvizsgálati módszert dolgozunk ki, amely alapjául szolgálhat egy olyan állapotalapú karbantartási (CBM — Condition Based Maintenance) rendszer kidolgozásához, amely biztosítja az üzemelő és építés alatt álló atomerőművek kábeleinek megbízható állapotának fenntartását.
angol összefoglaló
Summary of the research and its aims for experts
Describe the major aims of the research for experts.

The safe operation of nuclear facilities are based on the information and control cables being capable of fulfilling their safety function even during design-based event (DBE). It is the role of qualification to ensure that the cable can be demonstrated to perform as specified performance requirements during normal and DBE environment. The qualified condition of the cables has to be maintained through their entire installed lifetime. The purpose of the investigation is to develop a non-destructive condition monitoring system establishing a Condition Based Maintenance (CBM) technology for nuclear cables. The new CBM technology supports maintaining the qualified condition of cables.

What is the major research question?
Describe here briefly the problem to be solved by the research, the starting hypothesis, and the questions addressed by the experiments.

The nuclear cable qualification is mainly based on accelerated laboratory tests. This process is usually performed by cable manufactures according to standards. Although these examinations have been used for decades the relation between the accelerated ageing and the ageing in operation conditions are still in the focus of scientific interest. Hence, the operators are testing the cables to demonstrate the qualification. The condition of the core insulation and the jacket has high importance from the point of view of reliability of the cable. The condition of these components is examined by the measurement of chemical, mechanical or electrical properties. The chemical and most of the mechanical tests require samples from the cables. Therefore, it is not enough to deenergize the cables because the samples are cut out from the cable line which has to be restored after the sampling. The electrical methods, contrary to chemical and mechanical tests, are non-destructive ones enabling on-site examination. The purpose of the research is to establish a condition monitoring system which combines general electrical cable tests with ’hot spot’ locating techniques. The research contains accelerated ageing test with parallel measurement of chemical mechanical and electrical properties to reveal the correlation between the performance parameters and the results of the non-destructive electrical tests.

What is the significance of the research?
Describe the new perspectives opened by the results achieved, including the scientific basics of potential societal applications. Please describe the unique strengths of your proposal in comparison to your domestic and international competitors in the given field.

The newly developed non-destructive condition monitoring technique provides more detailed results about the condition of operating cables in nuclear power plants(NPPs). The speciality of the solution is the combined application of electrical tests which enables the on-site application. The applied test voltage is lower than the nominal voltage of the tested cables therefore the executed tests are non-destructive.
The project will be a cooperation with the Power IT Laboratory of Yonsei University Korea. The background of this cooperation is that the Joint Time and Frequency Domain Reflectometry (JTFDR) has been developed at the Power IT Lab of Yonsei and our purpose is the combination of this method with our return voltage measurement technique.
The leader of the project at the Yonsei University will be Yong-June Shin head of the Power IT Lab. Prof. Shin also participated in the International Atomic Energy Agency (IAEA) Coordinated Research Project (CRP) on Qualification, Condition Monitoring, and Management of Aging of Low Voltage Cables in Nuclear Power Plants as a chief scientific investigator.
This combination of the methods gives the speciality of the technique because both the general ageing and the local ’hot spots’ can be detected by this solution. This kind of combination of electrical test techniques has not existed before. The nuclear cable qualification has been mainly based on mechanical testing.
The newly developed technique could have a keen international interest.

Summary and aims of the research for the public
Describe here the major aims of the research for an audience with average background information. This summary is especially important for NRDI Office in order to inform decision-makers, media, and others.

The purpose of the research project is to develop non-destructive condition monitoring method for safety-related cables of nuclear power plants. These cables are transmitting signals of transducers and actuators etc. Therefore, the condition of these cables is a key question for the safe operation of nuclear power plants. These cables are exposed to environmental stresses (eg. elevated temperature, radiation) and due to the stresses the condition of cables is degrading. Hence to maintain the safe operation continuous cable maintenance is required. The modern maintenance technologies are based on reliable condition monitoring which can assess the remaining lifetime of cables. The aim of the research project is to establish a non-destructive condition monitoring method for a Condition Based Maintenance (CBM) system. The newly developed system helps to demonstrate the qualified condition of NPP cables.





 

Zárójelentés

 
kutatási eredmények (magyarul)
A kutatás eredményeként új, roncsolásmentes módszert dolgoztunk ki az atomerőművi műszer- és vezérlőkábelek állapotvizsgálatára Az újonnan kifejlesztett módszer idő- és frekvencia-tartománybeli dielektromos mérés, valamint mechanikai keménységmérés kombinációján alapul. A fejlesztés során az atomerőművi kábelek leggyakrabban használt szigetelőanyagokat (XLPE, EPR, XLPO, CSPE és PVC) vizsgáltuk a termikus, besugárzásos és mechanikus igénybevételek különböző kombinációival. Így a különböző állapotvizsgálati mérések- legmegbízhatóbb kombinációját a kábelek szigetelőanyagától függően ki tudtuk meghatározni. A szigetelések dielektromos modellezésére új algoritmust fejlesztettünk ki szigetelőanyag elektroncsapda-sűrűségének meghatározására, amely a projekt során kifejlesztett kiterjesztett feszültségválasz mérés eredményeit használja. Az elektroncsapda-sűrűség a szigetelőanyagok dielektromos tulajdonságának egyik meghatározó tényezője. A csapdasűrűség változását a szakadási nyúlás mérési eredményekkel összehasonlítva igazoltuk, hogy a kábelszigetelés állapota a csapdasűrűség alapján meghatározható így a kábelek állapotuk alapján osztályozhatók.
kutatási eredmények (angolul)
As a result of the research, a new, non-destructive condition monitoring method was developed for nuclear power plant (NPP) instrumentation and control (I&C) cables. The newly developed method is based on a combination of time- and frequency-domain dielectric measurements with an indenter-based mechanical measurement. During development, the most common insulating materials (XLPE, EPR, XLPO, CSPE and PVC) of NPP I&C cables were tested with different combinations of thermal radiation and mechanical ageing stressors. Hence, the most reliable combination of condition monitoring techniques was determined depending on the cables' insulating material. A new dielectric modelling algorithm was developed to determine the electron trap density as a function of trap energy from the measurement results of the developed extended voltage response (EVR) meter. The electron trap density is a determinant factor of the dielectric behaviour of insulating materials. Comparing trap density change with the elongation at break measurement results, it was revealed that the cable insulation condition can be determined based on trap density. Therefore, the cables can be sorted by their condition.
a zárójelentés teljes szövege https://www.otka-palyazat.hu/download.php?type=zarobeszamolo&projektid=123672
döntés eredménye
igen





 

Közleményjegyzék

 
Afia Ramy S.A., Mustafa Ehtasham, Tamus Zoltán Ádám: Dielectric Spectroscopy of Low Voltage Nuclear Power Cables Under Simultaneous Thermal and Mechanical Stresses, ENERGY REPORTS 6: pp. 662-667., 2020
Csányi Gergely Márk, Bal Semih, Tamus Zoltán Ádám: Dielectric Measurement Based Deducted Quantities to Track Repetitive, Short-Term Thermal Aging of Polyvinyl Chloride (PVC) Cable Insulation, POLYMERS 12: (12) p. 2809., 2020
Mustafa E., Afia R.S.A., Bal S., Tamus Z.Á.: Dielectric Loss and Extended Voltage Response Measurements for Low Voltage Power Cables used in Nuclear Power Plant: Potential Methods for Aging Detection due to Thermal., Electrical Engineering, Vol. 103, 2021/4 pp. 899-908, 2021
Afia Ramy S. A., Mustafa Ehtasham, Adam Tamus Zoltan: Extended Voltage Response Measurement of Low Voltage Nuclear Power Cables Under Simultaneous Thermal and Mechanical Aging, In: Nádai, László (szerk.) 2020 IEEE 3rd International Conference and Workshop in Óbuda on Electrical and Power Engineering (CANDO-EPE), IEEE (2020) pp. 000213-000216., 2020
Mustafa Ehtasham, Afia Ramy S.A., Tamus Zoltan Adam: Application of Novel Electrical Aging Markers for Irradiated Low Voltage Nuclear Power Plant Power Cables, In: Nádai, László (szerk.) 2020 IEEE 3rd International Conference and Workshop in Óbuda on Electrical and Power Engineering (CANDO-EPE), IEEE (2020) pp. 000069-000072., 2020
Afia Ramy S. A., Mustafa Ehtasham, Tamus Zoltan Adam: Electrical and Mechanical Condition Assessment of Low Voltage Unshielded Nuclear Power Cables Under Simultaneous Thermal and Mechanical Stresses: Applition of Non-Destr., IEEE ACCESS 9: pp. 4531-4541., 2021
S. Bal, Z. Á. Tamus: Investigation of Effects of Thermal Ageing on Dielectric Properties of Low Voltage Cable Samples by using Dielectric Response Analyzer, 2022 International Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika), 2022, pp. 1-6, 2022
Mustafa, E.; Afia, R.S.A.; Nawaz, A.; Nouini, O.; Tamus, Z.Á.: Implementation of Non-Destructive Condition Monitoring Techniques on Low-Voltage Nuclear Cables: II. Thermal Aging of EPR/CSPE Cables, Energies 2022, 15, 3231., 2022
Ramy S.A. Afia, Ehtasham Mustafa, Zoltán Ádám Tamus,: Condition Monitoring of Photovoltaic Cables Based Cross-Linked Polyolefin Insulation Under Combined Accelerated Aging Stresses: Electrical and Mechanical Assessment, Energy Reports, Volume 8, Supplement 1, 2022, Pages 1038-1049, 2022
Ramy S.A. Afia, Ehtasham Mustafa, Zoltán Ádám Tamus: Aging Assessment of XLPE/CSPE LV Nuclear Power Cables Under Simultaneous Radiation–Mechanical Stresses, Energy Reports, Volume 8, Supplement 1, 2022, Pages 1028-1037, 2022
R. S. A. Afia, E. Mustafa and Z. Á. Tamus: Thermal-Mechanical Accelerated Aging Tests of XLPO Insulation Based Photovoltaic Cables: Inverse Aging Behavior, 2021 IEEE 4th International Conference and Workshop Óbuda on Electrical and Power Engineering (CANDO-EPE), 2021, pp. 31-36, 2021
Afia, R.S.A.; Mustafa, E.; Tamus, Z.Á.: Comparison of Mechanical and Low-Frequency Dielectric Properties of Thermally and Thermo-Mechanically Aged Low Voltage CSPE/XLPE Nuclear Power Plant Cables, Electronics 2021, 10, 2728., 2021
S. Bal, Z. A. Tamus: Analyzing the Effect of Thermal Stress on Dielectric Parameters of PVC Insulated Low Voltage Cable Sample, 2022 IEEE 5th International Conference and Workshop Óbuda on Electrical and Power Engineering (CANDO-EPE), Budapest, Hungary, 2022, pp. 000067-000072, 2022
Z. A. Tamus, O. Nouini: Frequency Domain Spectroscopy Analysis of EPR/CSPE Insulated Nuclear Power Plant Cable Samples Subjected to Irradiation Ageing and Combined Irradiation and Mechanical Ageing, 2023 INSUCON - 14th International Electrical Insulation Conference (INSUCON), Birmingham, United Kingdom, 2023, pp. 179-184., 2023
Bal S, Tamus Z. Á.: Investigation of the Structural Dependence of the Cyclical Thermal Aging of Low-Voltage PVC-Insulated Cables, Symmetry. 2023; 15(6):1186., 2023
O. Nouini, Z. Á. Tamus: Ageing behaviour analysis of different cores of multicore nuclear power plant instrumentation and control cables by dielectric spectroscopy, Conference: Jicable'23 - International Conference on Insulated Power Cables, Lyon, France, paper E6-6, 2023
S. Bal, A. G. N. A. Jasim, Z. A. Tamus: Analyzing the Effect of thermal Ageing on Low Voltage Distribution Cables in Relation to their Structure, 2023 INSUCON - 14th International Electrical Insulation Conference (INSUCON), Birmingham, United Kingdom, 2023, pp. 209-214., 2023
Kwon, Gu-Young; Lee, Yeong Ho; Bang, Su Sik; Ji, Gyeong Hwan; Lee, Geon Seok; Tamus, Zoltán Ádám; Shin, Yong- June: Assessment of Cable Aging for Nuclear Power Plants I&C Cable via Time-Frequency Domain Reflectometry, Proceedings of 3rd IEEE Int. Conf. On Deielectrics, ICD 2020, July 2020, 2020
Mustafa E., Afia R.S.A., Bal S., Tamus Z.Á.: Dielectric Loss and Extended Voltage Response Measurements for Low Voltage Power Cables used in Nuclear Power Plant: Potential Methods for Aging Detection due to Thermal, Electrical Engineering, accepted for publication, in press, 2020
Afia R.S.A., Mustafa E., Bal S., Tamus Z.Á.: Dielectric Spectroscopy of Low Voltage Nuclear Power Plant Power Cables Under Simultaneous Thermal and Mechanical Stresses, Energy Reports accepted for publication, 2020
E. Mustafa, R. S. A. Afia and Z. Á. Tamus: Application of Non-Destructive Condition Monitoring Techniques on Irradiated Low Voltage Unshielded Nuclear Power Cables, IEEE Access, vol. 8, pp. 166024-166033, 2020
Mustafa E., Afia R.S.A., Bal S., Tamus Z.Á.: Dielectric Loss and Extended Voltage Response Measurements for Low Voltage Power Cables used in Nuclear Power Plant: Potential Methods for Aging Detection due to Thermal., Electrical Engineering, Vol. 103, 2021/4 pp. 899-908, 2021
Afia Ramy S. A., Mustafa Ehtasham, Tamus Zoltán Ádám: Aging Mechanisms and Non-Destructive Aging Indicators of XLPE/CSPE Unshielded LV Nuclear Power Cables Subjected to Simultaneous Radiation-Mechanical Aging, POLYMERS 13: (18) p. 3033., 2021
Mustafa Ehtasham, Afia Ramy S. A., Nouini Oumaima, Tamus Zoltán Ádám: Implementation of Non-Destructive Electrical Condition Monitoring Techniques on Low-Voltage Nuclear Cables: I. Irradiation Aging of EPR/CSPE Cables, ENERGIES 14: (16) p. 5139., 2021
Afia Ramy S. A., Ádám Tamus Zoltán, Mustafa Ehtasham: Effect of Combined Stresses on the Electrical Properties of Low Voltage Nuclear Power Plant Cables, IFIP ADVANCES IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY 553: (1) pp. 395-404., 2019
Mustafa Ehtasham, Ádám Tamus Zoltán, Afia Ramy S. A., Asipuela Angel: Thermal Degradation and Condition Monitoring of Low Voltage Power Cables in Nuclear Power Industry, IFIP ADVANCES IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY 553: (1) pp. 405-413., 2019
Mustafa Ehtasham, Afia Ramy S. A., Tamus Zoltán Ádám: Condition Monitoring Uncertainties and Thermal - Radiation Multistress Accelerated Aging Tests for Nuclear Power Plant Cables: A Review, PERIODICA POLYTECHNICA-ELECTRICAL ENGINEERING AND COMPUTER SCIENCE, 2019
Tamus Z Á: Combination of voltage response method with non-contact electrostatic voltage measurement to determine the dielectric response of insulating materials, JOURNAL OF PHYSICS-CONFERENCE SERIES 1322: p. 012042., 2019
Afia, R. S. A., Mustafa, E., Asipuela, A. and Tamus, Á. Z.: Non –Destructive Condition Monitoring of Nuclear Plant Power Cables, IEEE 7th International Youth Conference on Energy, IYCE’19, Bled, Slovenia, July 3-6, 2019., 2019
Mustafa Ehtasham, Afia Ramy S. A., Tamus Zoltán Ádám: Condition Monitoring Uncertainties and Thermal - Radiation Multistress Accelerated Aging Tests for Nuclear Power Plant Cables: A Review, Periodica Polytechnica Electrical Engineering and Computer Science, 64(1), pp. 20-32, 2020., 2020
E. Mustafa, R. S. A. Afia and Z. Á. Tamus: Application of Non-Destructive Condition Monitoring Techniques on Irradiated Low Voltage Unshielded Nuclear Power Cables, IEEE Access, vol. 8, pp. 166024-166033, 2020
Afia R.S.A., Mustafa E., Bal S., Tamus Z.Á.: Investigating the Complex Permittivity of Low Voltage Power Cables Under Different Stresses, IFIP Advances in Information and Communication Technology, vol 577. Springer, Cham. ISSN: 1868-4238, 2020
Mustafa E., Afia R.S.A., Bal S., Tamus Z.Á.: Study of Electrical Integrity of Low Voltage Nuclear Power Cables in Case of Plant Life Extension, IFIP Advances in Information and Communication Technology, vol 577. Springer, Cham. ISSN: 1868-4238, 2020
E. Mustafa, R. S. A. Afia and Z. Á. Tamus: Investigation of Electrical and Mechanical Properties of Low Voltage Power Cables under Thermal Stress, 2020 International Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika), Pilsen, Czech Republic, 2020,, 2020
R. S. A. Afia, E. Mustafa and T. Z. Ádám: Evaluation of Thermally Aged Nuclear Power Plant Power Cables Based on Electrical Condition Monitoring and Regression Analysis, 2019 International IEEE Conference and Workshop in Óbuda on Electrical and Power Engineering (CANDO-EPE), Budapest, Hungary, 2019
Angel Asipuela, Ehtasham Mustafa, Ramy S A Afia, Zoltán Ádám Tamus, Muhammad Yousaf Ali Khan: Electrical Condition Monitoring of Low Voltage Nuclear Power Plant Cables: tanδ and Capacitance, In: Muhammad Amir (szerk.) (szerk.) Proc. of the 4rth International Conference on Power Generation Systems and Renewable Energy Technologies (PGSRET'18). New York: IEEE, 2018. pp. ., 2018
Ehtasham Mustafa, Ramy S A Afia, Tamus Zoltán Ádám: A Review of Methods and Associated Models used in Return Voltage Measurement, In: Pavel Trnka (szerk.) (szerk.) DIAGNOSTIKA `18 - Conference on Diagnostics in Electrical Engineering CDEE 2018. Plzen: Západočeská Univerzita, 2018. pp. 69-72., 2018
Gergely Márk Csányi, Zoltán Ádám Tamus, Tamás Iváncsy: Investigation of Central Frequency and Central Loss Factor Values on Dioctyl-phthalate (DOP) Plasticized PVC films, In: Pavel Trnka (szerk.) (szerk.) DIAGNOSTIKA `18 - Conference on Diagnostics in Electrical Engineering CDEE 2018. Plzen: Západočeská Univerzita, 2018. pp. 232-235., 2018
Ramy S A Afia, Ehtasham Mustafa, Zoltán Ádám Tamus: Mechanical Stresses on Polymer Insulating Materials, In: Pavel Trnka (szerk.) (szerk.) DIAGNOSTIKA `18 - Conference on Diagnostics in Electrical Engineering CDEE 2018. Plzen: Západočeská Univerzita, 2018. pp. 170-173., 2018
Zoltán Ádám Tamus, Boglárka Deli, Bettina Demkó, Cintia Rusznyák, Yong-June Shin: Application of Derived Quantities from the Results of General Electrical Tests for Condition Monitoring of Nuclear Power Plant Instrumentation and Control Cables, In: FONTEVRAUD 9 - Contribution of Materials Investigations and Operating Experience to Light Water NPPs’ Safety, Performance and Reliability . Avignon, Franciaország, 2018.09.17-2018.09.20. Kiadvány: 2018. Paper 206. , 2018





 

Projekt eseményei

 
2021-09-07 13:18:05
Résztvevők változása




vissza »